Motorola: důvodem pomalých softwarových aktualizací je hardware

4

Snad na všechny výrobce zařízení s Androidem se neustále snáší kritika na pomalé aktualizace operačního systému Android. K problému se vyjádřil Christy Wyatt ze společnosti Motorola, která rozhodně není v pomalém procesu aktualizací vyjímkou.

Christy Wyatt uvedl, že problémem, který způsobuje zpoždění v aktualizacích nejsou nadstavby uživatelského rozhraní (Samsung TouchWiz, HTC Sense aj.), jak si myslí většina lidí, ale samotný systém vydávání jednotlivých verzí Androidu. Google totiž každou verzi Androidu vytváří na určitém vzorovém zařízení – například pro Android 4.0 Ice Cream Sandwich je to Galaxy Nexus. Jakmile je verze dokončena, Google jí pošle ve stejnou chvíli všem výrobcům, kteří ji musí upravit „na míru“ pro svá zařízení. Telefony a tablety výrobců se většinou značně liší svými hardwarovými komponenty od vzorového zařízení, proto je před nimi ještě velký kus práce v úpravách zdrojového kódu.

Problém je dále umocněn příliš velkým množstvím zařízení, kterým musí výrobce zajišťovat podporu v podobě aktualizací a také rozsáhlé schvalovací procesy mobilních operátorů. První problém už výrobci začínají řešit. Například Motorola prohlásila, že v roce 2012 představí mnohem méně zařízení než v předchozím roce, aby mohla zajišťovat kvalitnější podporu pro své současné telefony a tablety.

zdroj: pha

4 KOMENTÁŘE

  1. Alespoň konečně někdo řekl PROČ (a odpověď je logická) a hlavně i proto něco udělal.. NESNÁŠÍM APPLE! A jeho iPhone a iDebiloviny, ale včem je obdivuju je, že dělájí JEDEN telefon za rok! Kdyby totéž dělal SAMSUNG, LG, HTC tak je tuším na trhu stále dost možností (mŮžou samozřejmě dál vyrábět Low Endy pro socky a ty co telefon mají opravdu jen na volání jako babičky) jaký telefon si koupit a můžou se starat v pohodě o ten telefon… a hlavně: spousta lidí jako já si už neřekne. Ano Samsung Galaxy S2 je BOMBA, ale už si od Samsungu telefon nekoupím. Jedině ten, co bude od GOOGLU. Právě, kuli androidu a aktualizacím…

  2. To je výborný krok znížiť to nepreberné množstvo modelov 😉

    Určite by ešte pomohlo, keby dávali čo možno najviac podobných komponentov do všetkých svojich modelov – odpadne množstvo práce s úpravou zdrojového kódu, pretože úprava pre jeden telefón bude použiteľná i pre ostatné modely

  3. Bohužel důvodem pomalých aktualizací je spíše neschopnost velkých výrobců telefonů přiměřeně reagovat na změny a třeba i spolupracovat s komunitou fanoušků, kteří jsou i tak mnohdy schopni udělat úpravy lépe a rychleji (XDA, Cyanogen…). Např. právě Motorola vynakládá úsilí spíše na to, aby nebylo možné použít jiný firmware než jejich (pozdě) sbastlený. Konkrétně u modelu Razr slibovali odemknutý bootloader a opak je pravdou.

  4. Nebylo by špatné kdyby každý výrobce udělal za rok jen jeden telefon z každé třídy (nižkou-střední-vysokou třídu) výběr by byl pořád dobrý a s aktualizacema by problém taky nebyl. Teď je trh Androidem hodně přesycen a kdo si v tom má vybírat, jistě v high-end si asi telefon vybírají ti, kteří ví co od něj očekávat a ví co chcou, tj. to nejlepší za svoje peníze, ale ve střední třídě už je důležitější i poměr cena/výkon atd. atd. Ale to kromě Apple to nikdo neudělá jelikož by přisli o tržby, ale paradoxně má Apple tržby nejvyšší, jelikož si lidi za zančku zaplatí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here