Mobilní divize LG hlásí výrazný propad za 2. čtvrtletí, celkově ale firemní zisk rostl

2

Stejně jako dříve Samsung a HTC, tak před několika dny také LG oznámilo finanční výsledky za 2. kvartál tohoto roku. A bohužel jeho zpráva, obzvláště tedy část věnovaná mobilní divizi, připomínala spíše výsledky potápějícího se HTC než naopak úspěšného Samsngu.

Divize mobilních komunikací, která se věnuje hlavně výrobě telefonů, se oproti stejnému období v minulém roce propadla o 28.5%. Její příjmy tak klesli z 2.82 miliard amerických dolarů na 2.02 miliard. Čistý zisk, nebo v případě mobilní divize LG spíše ztráta, pak vzrostla ze 4.7 milionů na necelých 5 milionů dolarů.

Možná ještě trochu zajímavější pokles byl vůči prvnímu čtvrtletí tohoto roku. Ačkoliv příjem klesl jen o 7%, tak zisk se propadl z 3.07 milionů do ztráty necelých 5 milionů.

Firmu LG naštěstí zachránily divize domácí zábava a domácí spotřebiče, obě totiž lehce povyrostli a vygenerovali zisk, který pokryl ztrátu těch ostatních, dokonce ještě s celkovým drobným růstem.

Jak to s mobilní divizí LG dopadne je zatím ve hvězdách. Jisté však je, že doba jeho slávy jakožto hlavního tahouna Androidu je již dávno pryč a pomalu začíná být odsunován na třetí až čtvrtou kolej.

Zdroj: engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here