Mobilní divize Facebooku značně vydělává – Messenger používá přes 200 milionů uživatelů

2

Modrá sociální síť Facebook je s 1,28 miliardy uživatelů největší sociální sítí světa a to pochopitelně také znamená nemalé zisky. Registraci i používání je sice bezplatné, společnost pod vedením zakladatele Marka Zuckerberga však vydělává především na reklamnách blocích. Trochu achillovou patou byla pro Facebook mobilní divize. To se ovšem v prvním kvartálu letošního roku změnilo a tato divize zaznamenala v tržbách meziroční růst 72%.

Facebook Messenger new ui

Do mobilní divize však nespadají pouze příslušní klienti a Messenger, jež podle posledních zpráv používá na 200 milionů uživatelů měsíčně. Po nedávných akvizicích se do tohoto segmentu řadí také služby jako WhatsApp, Instagram nebo Facebook Paper. Právě tyto výrazně pomohly výsledným číslům. Ta se nakonec zastavila až na hranici 2,5 miliardy amerických dolarů.

facebook-vysledky-Q1

Na toto oznámení také výrazně zareagovaly akcie. Jejich hodnota se rázem zvedla o 4,3 procenta, což překonalo i odhady těch nejoptimističtějších analytiků. Mimo to Facebook také oznámil personální rošády na vysokých místech. Současného finančního ředitele Davida Ebermana nahradí David Wehner, jež velkou část svého života zasvětil herní firmě Zynga. Eberman pak najde svou budoucnost ve zdravotnickém byznysu.

 

Zdroj: cnet, lupa

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here