Microsoft poprvé zažaluje Google kvůli Androidu

0

Microsoft uvedl, že plánuje zažalovat Google v rámci sporu s Motorolou u německého soudu. Stane se tak vůbec poprvé, kdy se tito dva američtí giganti setkají u soudu kvůli mobilnímu operačnímu systému Android. Microsoft sice už dlouhou dobu prohlašuje, že Android porušuje jeho patenty, dosud se však společnost zaměřovala pouze na výrobce, kteří Android využívají ve svých zařízeních. U většiny výrobců se jedná o mimosoudně dohodnuté licenční polatky, v případě Motoroly jde však o soudní spory u soudů v USA a Německu.

U soudu v Mnichově prohlásil Microsoft, že se kromě Motoroly chystá zažalovat také samotný Google. Důvodem jsou mapové funkce, které údajně porušují jeden z patentů redmondského giganta. Patent definuje metodu překrývání dat, kdy jsou z jedné databáze získany mapové podklady a z druhé databáze informace o zdrojích, například o poloze hotelu.

„Bylo nutné přidat Google do tohoto případu, protože Motorola tvrdí, že nemá dostatečné informace o akcích, které se provádějí na serverech Googlu,“ uvedl mluvčí Microsoftu. K případu se už vyjádřil také Google, který se hodlá bránit: „Chceme se zaměřit na inovace, ne řešení soudních sporů, ale budeme se důrazně hájit proti jakýmkoliv stížnostem Microsoftu.“

zdroj: reuters

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here