Microsoft má větší zisk z Androidu než z vlastního OS

1

google microsoft

Serveru ZDNet se v nedávné době podařilo získat přístup k informacím o finančních službách, které panují mezi dvěma velkými společnosti Google a Microsoft. Čísla, která portál ZDNet zveřejnil jsou přinejmenším velmi zajímavá, protože konkurence v podobě Androidu vydělává Microsoftu skoro 5x více, než jeho vlastní systém Windows Phone.

Celkově si Microsoft přijde od Googlu na 1,6 miliardy ročně díky licenční smlouvě. Tyto peníze Microsoft využívá ke srovnání ztrátové divize Xbox cirka půl miliardou a zbylé peníze vkládá do služeb Skype nebo OS Windows Phone. Z každého zařízení s Androidem které se prodá, získá Microsoft od Googlu 5 až 15 dolarů. ZDNet tak počítal s nejnižší možností tedy pěti dolary. To však nejsou jediné peníze, které Microsoft inkasuje, protože pod licenci spadá celkově 70% celého trhu telefonů.

V roce 2015 se očekává, že zisk Microsoftu z Androidu naroste na 1,82 miliardy dolarů. I když Windows Phone dokáže Microsoftu vydělat 3,3 miliardy dolarů, po odečtení nákladů se tato suma sníží „jen“ na 347 miliónů dolarů, což je o 22% méně než zisk z Androidu.

Zdroj: ZD

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here