Microsoft chystá custom ROM, která změní Android na Windows 10

1

windows-10-logo

Už dříve tento týden se spekulovalo o tom, že Microsoft bude při spouštění Windows 10 nějakým způsobem spolupracovat s Xiaomi a Lenovem. Spekulace poukazovaly na to, že bude dostupná Windows 10 verze Xiaomi Mi 4 a později i dalších modelů od obou výše zmíněných společností.

Microsoft se k tomu nakonec také vyjádřil a tuto spekulaci smetl ze stolu. Nakonec se ukázalo, že Xiaomi Mi 4 je první z modelů, které dostanou Custom Rom Windows 10. V základu tedy půjde o Android, který bude ale velmi upravený tak, že se bude blížit k Windows 10 a rozdíly by měly být pouze v maličkostech. Microsoft tak doufá, že přesvědčí některé fanoušky Androidu, aby si aspoň vyzkoušeli Windows 10 a pokud se jim zalíbí, tak si koupili plnohodnotné Windows zařízení. Pokud se jim ROM-ka nezalíbí, tak není nic jednoduššího než ji odstranit nebo zaměnit.

A proč bylo vlastně Xiaomi Mi 4 vybráno jako první zařízení? Důvodem je feedback pro obě společnosti. Jak pro Xiaomi tak pro Microsoft je v této fázi velmi důležitá zpětná vazba od uživatelů.

Zdroj: phonearena.com

1 komentář

  1. NSA vrátka zdarma jako všechna Windows? Ne, děkujeme, každý rozumný člověk či firma, kterému nejsou podniková tajemství putna, Windows nepoužívá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here