Microsoft ani Google nechtějí zařízení s dvěma operačními systémy – Windows a Android

0

Již jsme měli možnost přečíst si několik zpráv od výrobců mobilních zařízení, kteří chtějí nabízet svým potencionálním zákazníkům možnost vybrat si jeden ze dvou operačních systémů pomocí podpory dvou systémů (tak zvaný dual boot) v jednom zařízení. Konkrétně se jedná o Windows a Android. Jenže, jak se zdá, takových zařízení se možná nedočkáme.

Microsoft a Google

Proti je Windows ale i Google. Každá z těchto společností stojí na druhé straně barikády v jednom z daných odvětvích operačních systémů. Google má se svým Androidem dominantní postavení u mobilních zařízení, Windows naopak u desktopů. Pokud by se stalo, že by výrobci nabízeli podporu dvou systémů, vzájemně by si lezli do zelí (lidově řečeno). Podporovali by růst v podílu na trhu své konkurence a zároveň tak zvyšovali pravděpodobnost, že budou snižovat ten svůj.

Microsoft by se přitom na trhu mobilních zařízení mohl se svým Windows Phone konečně řádně uchytit. Pokud však vezmeme v potaz, že za Windows pro počítače a notebooky momentálně platíme, zvýšená přítomnost vysoce populárního Androidu u desktopu by jistě měla za následek snížení příjmů Microsoftu, který v současné době značně technologicky zaostává za konkurencí.

Zdroj: Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here