Mediatek představil trio nových procesorů

0

Mediatek – čínská společnost, jenž patří do pětice výrobců nejvýkonějších mobilních procesorů na světě a snaží se koncetrovat hlavně na nižší a střední třídu, můžeme znát hlavně díky ceně jejich čipsetů, jelikož mají celkem nízkou pořizovací hodnotu, a tak je u předních výrobců poměrně oblíbená. Tentokrát ale představila trojici procesorů, které by měly patřit do vyšší střední a nejvyšší třídy a tím může konkurovat např. Snapdragonu 821. 

 

mediatek-helio-x30

 

První dva z modelů řady P (střední třída) –  Helio P20, P25 –  jsou vyrobené pomocí 16 mm technologie. Obsahují osm jader ARM Cortex-A53, jenž jsou taktovány na 2,3 GHz. O grafickou stránku se stará akcelerátor Mali T-880 MP2 s frekvencí 900 MHz. Kromě toho přináší i podporu pro 6 GB LPDDR4x RAM. Můžeme se těšit na podporu duálních fotoaparátů. Model P20 disponuje podporou duálních fotoaparátů s rozlišením 13 MPx a 13 MPx. Procesor P25 můžou výrobci využít pro své telefony, pokud budou chtít použít druhý fotoaparát s optivkým zoom-em, se kterým jsme se mohli setkat u iPhonu 7 Plus. Prvním telefonem s Mediatek Helio P20 je UMi Plus Extreme.

umi_mediatek_p20

 

Hlavní informace toho článku přichází ale až teď. MediaTek Helio X30 jenž bude určen do nejvýkonnějších zařízení, nabízí desetijádrový čipset, jenž je vyrobený moderním 10 mm procesem. Celý procesor se dělí na 3 clustery – dvojice jader ARM Cortex-A73 taktovaných na frekvenci 2,8 GHz, čtyřech ARM Cortex-A53 s taktem 2,2 GHz a doplňují je další 4 jádra ARM Cortex-A35 s frekvencí 2,0 GHz. Grafika je tentokrát značky PowerVR – model 7XTP-MT4 s frekvencí 850 MHz.

 

Zdroj: Fonyzciny.sk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here