MediaTek Helio X30 přijde s PowerVR GPU, jádry Cortex A-73 taktovanými na 2,8 GHz a podporou až 40 MP fotoaparátu

0

MediaTek Helio X30MediaTek již letos vyrobil procesor, který se mohl výkonnostně řadit do podobné kategorie jako procesory od společností Huawei (Kirin), Samsung (Exynos) a Qualcomm (Snapdragon).

Ať už Mediatek máte či nemáte rádi, nedá se mu upřít, že procesory Helio X20 a mírně vyladěné Helio X25 se mu povedly. Vypadá to však, že procesor Helio X30 bude ještě o mnoho lepší a mohl by tak možná dokonce konkurovat příštím vlajkovým procesorům od Samsungu a Qualcommu.

Helio X30 sice v telefonech uvidíme až na začátku příštího roku, ale i přesto už máme dobrou představu o tom, co tento procesor přinese.

Procesory X20 a X25 jsou vyráběny 20nm technologií, čemuž je konec, jelikož X30 bude vyráběn modernější 10nm technologií.

Rychlost bude samozřejmě hrát nejdůležitější roli i u procesoru Helio X30, takže v něm najdeme čtyři nejsilnější jádra Cortex A-73 s taktem 2,8 GHz, čtyři jádra Cortex A-53 s taktem 2,2 GHz a dvě jádra Cortex A-35 s taktem 2 GHz.

Mezi další vlastnosti bude patřit podpora až 40 MP kamery pro focení nebo 24 MP rozlišení při natáčení videí, dále podpora 8 GB operační paměti a konečně čtyř-jádrový grafický čip PowerVR 7XT.

Jak již bylo zmíněno, nedá se očekávat, že bychom se nasazení procesoru Helio X30 dočkali dříve než na začátku příštího roku. Bez pochyby bude zajímavé sledovat, který výrobce telefonů využije tento procesor jako první!

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here