Mediace Samsungu a Applu selhala

0

Výkonní ředitelé Samsungu a Applu, J.K. Shin a Tim Cook, se údajně měli sejít v rámci mediace při řešení otázek týkajících se sporů mezi oběma společnostmi. Mediace měla zabránit soudnímu řízení mezi nimi, podle serveru ZDnet však jednání nedopadla a další spory budou opět řešeny soudní cestou.

samsung-apple211

Není celkem žádným tajemstvím, že obě společnosti vedou spory na soudech po celé světě. Obě strany si však musí být vědomy nákladnosti těchto pří, proto se snaží dospět k mimosoudnímu řešení těchto sporů. Alespoň to vyplývá z některých zdrojů. Že se oba pánové sešli, bylo rozebíráno nesčetněkrát, nikdy však nebylo potvrzeno, že by ke schůzce skutečně došlo. O té poslední možné se hovoří v souvislosti s návštěvou J. K. Shina v USA.

Schůzka se měla odehrát minulý týden, přičemž měly být rozebrány podmínky možné dohody. Zdá se však, že obě strany nebyly schopny formulovat své nároky tak, aby mohlo dojít ke konsenzu. Vypadá to tedy, že další spory se prozatím budou řešit před soudy. Konečný rozsudek sporu vedeného ve Spojených státech bychom si měli vyslechnout 19. března letošního roku, kdy Samsungu hrozí, že by měl Applu zaplatit částku blížící se jedné miliardě dolarů.

V Evropě by naopak měl hlavní spor teprve začít. Začátek je prozatím naplánován na 31. března tohoto roku. Přirozeně se k možnému jednání žádná strana přímo nevyjádřila ani nevydala oficiální prohlášení. Podle tiskového mluvčího Samsungu „nemohou potvrdit jestli se CEO sešli, pokud ano, tak nemohou říci, jaký byl výsledek jednání“ (Pozn.: Volně přeloženo).

Zdroj: Gsmarena, Sammobile, Zdnet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here