Mé 3 nejoblíbenější knihy ze Silicon Valley

0

Léto je v plném proudu a spousta z vás se jistě chystá nebo již absolvovala nějakou pěknou dovolenou. Na pláži i v horách se určitě rádi začtete do nějaké chytlavé knížky. Osobně čtu rád knihy, které by mohly bavit i většinu našich čtenářů. Jedná se totiž o díla z technologického prostředí. V tomto článku bych vám chtěl doporučit právě mé tři nejoblíbenější.

Jak myslí Larry Page a Sergej Brin

První kniha, kterou bych vám chtěl formou tohoto článku doporučit, je o zakladatelích největší internetové společnosti světa. V knize se dočtete o mnoha rozhodujících okamžicích společnosti Google a o problémech, které museli její zakladatelé řešit. Díky tomu si uděláte obrázek nejen o Googlu a o tom, jak se mu povedlo uspět, ale i o myšlení Larryho Page a Sergeje Brina.

obálka knihy

Mohu ji doporučit každému, koho Google a jeho zakladatelé alespoň trochu zajímají.

  • Autor: Richard L. Brandt
  • Nakladatelství: COMPUTER PRESS

 

Myslete jako Steve Jobs

O Stevu Jobsovi jsem toho přečetl mnoho, ale nejvíce mě zaujala právě tato tenká knížka. „Z podivína a outsidera nejúspěšnějším mužem světa. A když ON, tak proč NE VY?“ Tak zní heslo celé knihy, které naleznete hned na její obálce. Stejně jako kniha předchozí, i tato se zabývá životem jednoho z nejvýznamnějších lidí ve světě IT a je doplněna o mnohé situace, kterými Steve Jobs a jeho firma prošla. Na rozdíl od „Jak myslí Larry Page a Sergej Brin“ se dá však tato kniha považovat částečně i za příručku, jak své myšlení alespoň trochu přiblížit tomu Stevovu.

obálka knihy

Její přečtení mohu doporučit každému, kdo Steva Jobse alespoň částečně uznává a váží si toho, co pro svět technologií udělal.

  • Autor: Smith Daniel
  • Nakladatelství: Metafora

 

 

Pod vlivem Facebooku

Příběh z nitra společnosti, která spojuje svět

Toto je snad má nejoblíbenější kniha na téma technologií. Na rozdíl od předchozích titulů se zde nerozebírá charakter žádné známé osobnosti, ani důvod úspěchu její firmy. Celá kniha je pojata formou příběhu, do kterého jsem se minimálně já naprosto vžil a ač Facebook používám teprve chvíli, nemohl jsem se od děje vůbec odtrhnout. Kniha zaznamenává historii firmy od prvních projektů jejích zakladatelů až po ohromný úspěch, který se jim podařil. O kvalitě knihy svědčí i fakt, že byl podle jejího příběhu natočen populární film „Sociální síť“.

obálka knihy

  • Autor: David Kirkpatrick
  • Nakladatelství: COMPUTER PRESS

 

Doufám, že se vám článek líbil a že si z něj něco vyberete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here