Matias Daurte: Android má před sebou z hlediska uživatelské přívětivosti ještě dlouhou cestu

0

Vedoucí user experience (uživatelského požitku) androidího týmu, Matias Daurte, kterého před pár lety přetáhl Google od, v té době ještě konkurenčního, WebOS se dnes na Google+ vyjádřil ve smyslu, že z hlediska uživatelské přívětivosti je Android přibližně na 1/3 toho, kde by ho on sám chtěl mít.

Konkrétně to uvedl jako komentář ke gratulaci k zařazení mezi 50 nejvlivnějších designérů, pod kterou se objevila poměrně plamenná diskuze o různých designových chybách Androidu.

Je to pravda, stále máme spoustu věcí, které jdou udělat. Osobně cítím, že jsme se dostali jen do třetiny toho, kde bych chtěl jednou Android co do konzistence, rychlosti reakcí a uhlazenosti mít.

Raději bych se měl dát zase do práce!

It’s true, we still have a lot of work to do. Personally I feel like I’ve gotten only about a third of the way to where I want to be with regards to consistency, responsiveness, and polish.

Better get back to work!

Do budoucna se tak zřejmě dočkáme dalšího sjednocování androidího ekosystému. Právě Matias Daurte byl totiž jedním z těch, kteří stáli za holo vzhledem Andoridu 4.0 Ice Cream Sandwich, který sjednotil androidí a tabletovou větev a celkově poměrně výrazně vylepšil uživatelskou přívětivost systému.

Zdroj: talk, Google+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here