Majel, možná plnohodnotná konkurence Siri

2

Kdo by neznal Siri od Apple, téměř dokonalé ovládání vašeho smartphonu pomocí hlasu, avšak Google se nechal slyšet, že vyvíjí plnohodnotnou konkurenci, která nese název Majel. V současné době je mnoho aplikací, které se snaží konkurovat Siri, ale ani jedné z nich se nepodařilo napodobit „živé“ odpovědi, jaké má právě Siri.

Jedním z důvodu, proč se Google rozhodl pro tento projekt, je určitě fakt, že schopnosti Siri začínají ohrožovat vedoucí postavení aplikace Google Search, z jejichž reklam má Google  přes miliardu dolarů a právě proto chce co nejdříve spustit hlasového asistenta, který bude propojen s vyhledáváním na Googlu. Ano, Google byl doposud jedničkou na trhu hlasového rozpoznávání a interakce a podle Sergeye Brina, spoluzakladatele společnosti to tak i zůstane.

Majel – jméno projektu je inspirováno herečkou Majel Barrett-Roddenberryové, ta propůjčila svůj hlas palubnímu počítači na vesmírné lodi Enterprise. Právě Star Trekem se Google u svého projektu inspiroval při návrhu hlasového ovládání. „Náš přístup je podobný tomu ve Star Treku, ano, na lodi Enterprise; každý počítačový prvek je schopen rozpoznávat hlas. Není to tak, že by měl osobnost, nemá jméno, je to prostě Počítač“ uvedl Matias Durante v rozhovoru pro server Slashgear.

Durante tak naznačil, že Majel nebude fungovat přesně jako Siri, což se dalo čekat, jelikož Google má bohaté zkušenosti s tímto problémem a určitě jich hodlá využít.Navíc The Next Web informoval o tom, že Google koupil společnost Clever Sense, ta vyvíjela aplikaci Alfred pro iPhone, která tlumočí a rozpoznává nativní mluvené slovo.

Podle některých zdrojů by měl být projekt, který je údajně vyvíjen v tajné laboratoři Google X představen již koncem tohoto roku, avšak realističtější odhady poukazují na začátek příštího roku 2012, kdy se začne nejnovější Android 4.0 ICS aktivně rozšiřovat do přístrojů na trhu, protože právě ICS nabízí nové řešení API rozhraní pro rozpoznávání hlasu.

 

Zdroj: androidandme.com,  idownloadblog.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here