Magická kostka Asus Cube se v USA začne prodávat už příští týden

0

asus cube

Na lednovém veletrhu CES 2013 v Las Vegas představil Asus zajímavé zařízení ve tvaru kostky, které po připojení k běžné televizi funguje jako Google TV. Zatímco na začátku roku výrobce svůj produkt prezentoval pod názvem Asus Qube, na pulty obchodů se novinka z neupřesněného důvodu dostane jako Asus Cube.

Asus Cube se nejprve začne prodávat v USA. Tamní internetový prodejce Newegg už zařízení přidal do své nabídky a nedočkaví zájemci si ho mohou předobjednat za 139 dolarů, v přepočtu 2 750 Kč. K prvním zákazníkům se kostka dostane už 24. dubna 2013, kdy by měl být oficiálně zahájen její prodej.

To, že se Asus Cube začne jako první prodávat na americkém trhu, není příliš překvapivé. Právě za oceánem má totiž Google TV největší podporu, zatímco ve většině evropských zemí (včetně České republiky) je část služeb této chytré televize nedostupná. Zda se Asus Cube a jiná Google TV zařízení budou někdy prodávat také na našem trhu, zatím zůstává záhadou.

Asus Cube je černá kostka o hraně 12,5 cm a hmotnosti 520 gramů, která se k obrazovce připojuje přes HDMI. Uživatel si tak může například na své televizi prohlížet internetové stránky, přehrávat videa z YouTube nebo hrát hry. Součástí balení je také dálkový ovladač, který obsahuje QWERTY klávesnici, touchpad, mikrofon a gyroskopický senzor.

Výbornou konektivitu zajišťuje dvojice HDMI portů, Ethernet, USB a samozřejmě Wi-Fi. Asus Cube běží na starším Androidu 3.2 Honeycomb, jehož uživatelské rozhraní však bylo kompletně přepracováno, takže přítomnost tohoto operačního systému vůbec nepoznáte.

via ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here