Luxusní Taxi služba Uber si objednala 2500 Google aut bez řidiče

2

Google-Driverless-Prius

Firma Uber, jež působí na trhu taxi služeb se snaží být originální a svým zákazníkům nabídnout něco navíc. Již nyní se jedná o firmu nabízející luxusní odvoz s řidičem v obleku za rozumné peníze, při objednávce máte možnost výběru vozu od běžného až po limuzínu. Do konce roku by se měl v nabídce objevit i model GX3200, jenž je právě vybaven googlí technologií řízení bez řidiče.

Do konce roku 2014 by se tak mělo v 10 světových metropolích objevit 2500 taxi vozů bez řidiče, které budou poskytovat služby klientům. Kolik vozů se objeví v jednotlivých městech není doposud určeno, hlavně to záleží na legislativě jednotlivých států, bohužel doposud není ve všech státech povoleno používání vozidel bez řidiče. Ale i tak je téměř jistě, že se tyto nové taxíky objeví v San Franciscu. Kde jistě najdou zalíbení u zaměstnanců technologických firem ze Silicon Valey. Opačnou reakci zpráva vyvolala u řidičů taxislužby jich Uber zaměstnává bezmála 50 000, kteří se teď bojí o svou práci.

Uvážíme-li, že elektromobil GX3200 dokáže ujet na jedno nabití 740 km a vydrží ve stand-by modu 2 dny. Tak je to opravdu silná konkurence, které se nevyrovnají ani indičtí taxikáři. Navíc Vás při jízdě nebude obtěžovat zápach řidiče, hlasitá hudba či neúměrně ukecaný taxikář.

Budoucnost se tak stává skutečnosti a kdo za vším stojí. No nikdo jiný než dobře známý Google, jenž investoval čtvrť miliardy dolarů právě do společnosti Uber. Ta tak mohla naplnit svou vizi a uzavřít kontrakt za $375 milionů na vozidla bez řidiče.

Zdroj: techcrunch.com

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here