Lookmobile – ovládání na dálku zapomenutého mobilu

0

Každý z nás to už aspoň jednou zažil. Ráno nestíháme, nevíme co dřív, rychle opustíme dům a po příchodu do práce/do školy/na schůzku zjistíme, že jsme doma zapomněli mobilní telefon. Cesta zpátky nepřipadá v úvahu, a vy potřebujete zkontrolovat telefonní seznam, došlé SMS zprávy případně zprávu někomu napsat. Co teď?

Pro tento případ je tu aplikace Lookmobile, která dovede telefon na dálku nejenom kontrolovat. Vše co potřebujete je nainstalovaná aplikace Lookmobile a přístup k internetu, díky kterému se vzdáleně na mobilní telefon připojíte.

Vše je svázáno s Vaším Facebook účtem, přihlášení je tedy velice jednoduché. Nevýhoda je jasná, bez Facebooku máte smůlu. Pokud Vás tato informace neodradila, čtěte dále, podíváme se této zajímavé aplikaci ,,na zoubek“. Nejedná se sice o žádnou novinku, ale své představení si jistě zaslouží.

Jak na to?

Začátek je snadný. Přes Google Play aplikaci nainstalujete, přihlásíte se již zmíněným Facebook účtem a registrace na mobilním telefonu je hotová. Následně je nutné povolit na webu sledovací aplikace (Lookmobileon.net) povolit přístup k Facebooku a máte vyhráno. Základní nastavení máte za sebou.

Internetové rozhraní Lookmobile

Jak jsem již napsal, telefon budete ovládat výhradně přes internetové rozhraní aplikace na adrese Lookmobileon.net. Po přihlášení uvidíte nabídku mobilních telefonů svázaných s Facebook účtem. Není tedy problém ovládat více telefonů, pokud je vlastníte. Celá webová aplikace je velmi přehledná. Ve vrchní liště se nachází informace o Vašem telefonu, na který jste momentálně připojeni (viz předchozí info).

Viditelné informace o telefonu jsou následující:

  • přes jakou službu je telefon připojen k internetu (EDGE, 3G, případně Wi-Fi)
  • stav baterie (v grafické podobě, jako na mobilním telefonu)

Teď si v stručně projedeme seznam možností, které můžete s telefonem přes webovou aplikace provádět, vše je rozděleno do 3 základních záložek:

Záložka SMS:

V této záložce můžete kontrolovat seznam přijatých a odeslaných SMS zpráv, tedy v podstatě jako by jste ve svém telefonu otevřeli aplikaci Zprávy. Vše je co nejvíce přehledné, aby jste měli pocit, jako by jste ovládali samotný telefon.

Pro rozkliknutí ,,See more“ se otevře celá zpráva, případně všechny konverzace s daným uživatelem včetně všech dostupných informací. Na nově přijatou zprávu lze samozřejmě ihned přes webové rozhraní odpovědět, nikdo nepozná rozdíl. Velmi praktické. Pozastavím se ještě na notifikacích.

Pokud sedíte u internetu, kontrolujete mobil a v tom momentě dorazí na telefon zpráva SMS, okamžitě se Vám objeví informace i na webu – bez nutnosti refleshe stránky. Vše je téměř okamžité (samozřejmě záleží na tom, přes co je Váš mobilní telefon připojen, téměř okamžitou reakci lze pozorovat pochopitelně u Wi-Fi a 3G, v případě mobilních datových přenosů jako je EDGE případně GPRS je nutné počítat s prodlevou).

Jeden malý bonus si autor aplikace připravil pro uživatele používající Google Chrome. Jde o ulitku s příznačným názvem: ,,oznámení na ploše“. V případě nainstalování tohoto doplňku můžete notifikaci pozorovat jako samostatné vyskakovací okno na ploše Vašeho PC s možností ,,stáhnout“ internetové okno na lištu. Vše nápadně připomíná notifikaci v případě příchozí emailu na Váš GMail účet.

 

Záložka Call log:

Stejně jako v případě SMS, i zde máte hezky ukázány příchozí a odchozí hovory z Vašeho telefonu. Podrobné informace o čase i telefonním čísle jsou samozřejmostí. Na nepřijaté hovory lze zaslat SMS s omluvou. Pokud Vám někdo volá ve chvíli, kdy telefon sledujete, zobrací se okno, které na tuto skutečnost upozorňuje. Zobrací se číslo volaného. Hovor z pochopitelných důvodů zvednout nemůžete, můžete ale následně reagovat pomocí zmíněných SMS. Další možností je hovor odmítnout.

 

Záložka Contacts:

V této záložce se zobrazují Vaše kontakty, které máte v telefonu uložené. Přiřadí se k nim i kontakty, které se sdílí přes Váš GMail účet, což dělá z aplikace skvělý nástroj na sdílení kontaktů. Po rozkliknutí daného kontaktu vidíme podrobné informace, stejně jako v předchozích případech. Pokud se rozhodnete napsat novou SMS pro jiného příjemce než kterého máte v doručených/odeslaných SMS, řeší se to v této záložce kliknutím na požadovaný kontakt.

Výhody versus nevýhody: co převládá?

Všechny klady které jsem tu popsal zní lákavě. Správa na dálku zapomenutého telefonu je fajn, ale má to samozřejmě pár háčků. První z nich je určitě nutnost vlastnit Facebook, což je omezující.

Další nevýhody jsou odvozeny od správy telefonu online – telefon musí být STÁLE připojený, aplikace musí běžet na pozadí permanentně (nikdy nevíte, kdy mobil zapomenete, to si zřejmě neplánuje nikdo), nutné je činnost aplikace kontrolovat (správci aplikací, kteří samy aplikace zavírají pro uvolnění paměti je tedy nutné nastavit).

Celkem významnou nevýhodou také je, že aplikace spotřebovává díky online přenosu mnoho baterky. Samotní autoři se na oficiálním webu sice chvástají, že je aplikace spuštěná na pozadí nenáročná na přísun drahocenné energie dnešních chytrých telefonů, připojení na internet si však svou daň vybere. Štěstím v neštěstí tak může být zapomenutý mobil doma, avšak v pokrytí Wi-Fi a připojený na nabíječku.

I přes tyto nevýhody nelze aplikaci upřít hlavní myšlenku. V některých chvílích je opravdu k nezaplacení.

A ke všemu je zdarma. Dáte ji šanci? Nebo jí už používáte a podělíte se tak s námi o své zkušenosti v diskuzi?


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here