Lokalizační služba Správce zařízení od Google spuštěna

2

Správce zařízení

Koncem minulého týdne odhalená služba správce zařízení, která má v rámci oficiálního Google Play ekosystému nabídnout možnost dálkové lokalizace, prozvonění a případného smazání všech dat na zařízení s Androidem se včera večer dočkala spuštění webové aplikace.

Vzhledem k tomu, že distribuce potřebného balíčku pro zařízení skrze novou verzi Google Play Services stále probíhá, tak není služba zpřístupněna všem uživatelům. Pokud ale na svém zařízení již máte v aplikaci Nastavení Google položku Správce zařízení Android, tak by vám měl Správce zařízení bez problémů fungovat. Případně by mělo pouze stačit zajít do výše zmíněné nabídky a zaškrtnout zde možnost Vzádeně určit polohu tohoto zařízení a, pokud o to budete stát, i Povolit vzdálené obnovení do továrního nastavení. V případě Androidu verze 4.1 je v aplikaci Nastavení Google ještě potřeba zajít do položky Poloha a povolit Přístup k poloze.

Veškerá lokalizace, prozvánění a případně i mazání dat na zařízení se pak provádí z oné, včera spuštěné, webové aplikace, kterou naleznete buďto přímo na adrese android.com/devicemanager nebo v odkazu pod tlačítkem nastavení na webové prezentaci Google Play.

V souvislosti lokalizací je si nutné uvědomit, že na rozdíl od některých konkurenčních řešení neshromažďuje Správce zařízení historii lokace. Pouze při přihlášení do webové aplikace požádá zařízení o aktuální přibližnou polohu a při ohlášení ji zas smaže. Pokud je tak zařízení v době snahy o lokalizaci zrovna vypnuté nebo mimo internet, tak máte bohužel smůlu.

Zdroj: support.google

2 KOMENTÁŘE

  1. A kde se tam dá přepnout zařízení? Tuto volbu tam nějak nevidím a ať se snažím sebevíc, mojí N4 mi to nelokalizuje…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here