Life hacking, aneb zjednodušte si život. Díl 3

0

Vítejte u dalšího, již třetího dílu našeho seriálu o life – hackingu. Tento díl by se dal možná nazvat „Nabíječkový speciál“. Všechny čtyři tipy, které vám dneska ukáži, se budou totiž týkat usnadnění práce s kabely a nabíječkami.

Ochrana před poškozením

Všechny kabely mají jedno slabé místo, které je nejcitlivějším k veškerým vnějším vlivům a dá se jednoduše poškodit. Tímto místem je jeho konec. Zlomení kabelu v těchto místech se však dá jednoduše předejít. Stačí tam namotat pružinku z propisky. Díky pružince se v těchto místech nebude kabel ohýbat a tím pádem nebude hrozit ani jeho zlomení, případně protržení.

Pružinkta navlečená na nabíječce

Kapsička na nabíječku

Taky se vám válí nabíječky po zemi a vy o ně následně zakopáváte? V tom případě je tu řešení. Tím je jednoduchá kapsička na nabíječku, kterou si můžete připevnit ke kterékoli zásuvce. Tu si jednoduše vyříznete z jakékoli lahvičky s hygienickým prostředkem, podle následujícího obrázku. 🙂

Kapsička na telefon

Fosforeskující nabíječka

Občas potřebujete dát váš mobil na nabíječku i v noci. Například po dlouhém čtení nějaké stažené knížky. V tu chvíli ale nastává problém. Jak najít nabíječku. Samozřejmě by se dalo rozsvítit, to by se ale určitě nelíbilo vašim spolunocležníkům. Aby jste nabíječku rychle našli a neukopli si u toho palec, můžete si ji polepit fosforeskujícími samolepkami nebo ji rovnou natřít svítivou barvou. Díky této vychytávce nabíječku rychle objevíte, ale na druhou stranu nevyzařuje takové světlo, aby vás mohlo vzbudit.

Fosforeskující kabel

Jak si zkrátit kabel

Můj poslední dnešní tip se bude týkat zkrácení kabelu. Pokud se vám zdá ten váš, nebo nějaká vaše nabíječka příliš dlouhá, můžete si ji jednoduše stočit do spirály. Díky tomu se značně zkrátí, ovšem na druhou stranu ji jde bez problému zase natáhnout. K vytvoření spirály vám bude stačit obyčejná tužka a dvě minuty času.

Postup zkracování kabelu

Tak to by bylo pro dnešní díl vše. Doufám, že se vám líbil a že již nebudete muset řešit s nabíječkami žádné potíže. Pokud znáte nějaké další fajn life – hacky, neváhejte nám je napsat do komentářů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here