Licenční poplatky za Android platí Microsoftu už i Acer a ViewSonic

4

Operačnímu systému Windows Phone 7 se stále příliš nedaří a proto Microsoft hledá jiné zdroje příjmu z mobilního trhu. Konkrétně výrobci zařízení s Androidem se ukázali jako nejlepší alternativa, výnosy z licenčních poplatků dokonce výrazně převýšily výnosy z vlastního mobilního operačního systému. K několika výrobcům (včetně HTC) se nyní přidali další významní: Acer a ViewSonic.

Společnosti se na smlouvách dohodly mimosoudní cestou. I když jejich znění nebylo zveřejněno, je jasné že jejich obsahem byly zejména informace o licenčních poplatcích. A to nejen za zařízení s Androidem, ale také s Chrome OS. Licenční poplatky přinášejí „poškozeným“ společnostem alespoň jednu malou výhodu: jsou částečně chráněné před případnou žalobou od Apple.

zdroj: bgr

4 KOMENTÁŘE

  1. Osobně si myslím, že takto by to mělo být. Žádné dětinské spory o zákaz dovozu zařízení a cílenou likvidaci konkurence ale jednoduché unzání, že někdo něco vymyslel (patentoval) dříve a tak má na úspěchu také podíl, který mu odevzdám na poplatcích.
    Samozřejmě by IMHO měli být časově omezené.

  2. Trochu mi unika cim jsou jako chranene? To ze podepsali dohodu s Microsoftem nic nemeni na tom ze muzou porusovat patenty Applu. Microsofti dohoda je pred tim nema jak ochranit, stejne jako je neochrani Google.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here