LG zveřejnilo své plány: tablet, šestipalcový tabletofon, chytré hodinky a flexibilní displej

3

Po nedávném představení vlajkové lodi LG G2, která patří k prvním smartphonům na světě se Snapdragonem 800, chystá jihokorejský výrobce pro letošní i příští rok několik zajímavých mobilních novinek. V rozhovoru pro web Phone Arena to uvedl Dimitar Valev, ředitel bulharské pobočky LG.

LG-logo-580x328

Ještě v letošním roce se chce LG pokusit o návrat na trh s tablety, kde to společnost neúspěšně zkoušela v roce 2011 s modelem Optimus Pad. Chystaný LG G Pad by měl podle spekulací nabídnout 8,3″ displej s rozlišením 1920 x 1200 obrazových bodů a představení by se měl dočkat už v září. LG nechce zaspat rozvíjející se segment smartphonů s obrovskými displeji, které jsou známé jako tabletofony či phablety, Už na začátku příštího roku bychom se měli dočkat obdobného modelu se zhruba šestipalcovým displejem, který ponese logo LG.

V roce 2014 by jihokorejský výrobce měl představit také chytré hodinky. Obdobné zařízení LG podle Dimitara Valeva vytvořilo už před třemi lety, ale v té době ještě nebyla vhodná chvíle pro jeho uvedení na trh. Projekt chytrých hodinek možná souvisí s dlouho očekávaným příchodem flexibilních displejů, o který se však dosud mluvilo převážně v souvislosti s konkurenčním Samsungem. LG plánuje uvést blíže nespecifikované zařízení s flexibilním displejem „na vybrané trhy“ taktéž v příštím roce a s velkou pravděpodobností by mohlo jít právě o tzv. smart watch.

Android je v současné době jediným používaným operačním systémem ve smartphonech od LG, ale to by se v budoucno mohlo změnit. Korejský výrobce totiž vážně uvažuje o návratu k Windows Phone, ale platforma od Googlu by samozřejmě i přesto zůstala pro LG prioritou. Vše bude údajně záviset na tom, jak bude vypadat následující verze Windows Phone. A v hledáčku má LG také mladou platformu Firefox OS, ale u té prý raději počká, jak úspěšné budou první smartphony od ZTE a Alcatelu.

zdroj: Phone Arena

3 KOMENTÁŘE

  1. Pokud ten G Pad nepřestřelí s cenovkou, tak si myslím, že mají pořád místo na trhu. Naopak by mohli nabídnou víc, než Samsung (respektive přijatelnější cenu).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here