LG ukázalo ledničku s Windows 10 a obrovským displejem

0

Samsung začátkem ledna na výstavě CES v Las Vegas představil první inteligentní ledničku, která disponovala FullHD displejem a „samsunďáckým“ operačním systémem Tizen. Na berlínské výstavě IFA se svou novou chladničkou přišel i druhý největší jihokorejský eletronický výrobce.

 

lg-chladnicka-ifa-3

 

Hlavní rozdíl je již na první pohled vidět. Je to operační systém. LG narozdíl od Samsungu nepoužil svůj vlastní – WebOS, který používá např. u televizí, ale dal přednost nejnovější verzi systému amerického Microsoftu. A tak si na svůj Windows 10 můžete nainstalovat různé aplikace, které máte např. v mobilu či počítači. Samotné LG přidalo do systému pár svých aplikací – poznámky, časovač nebo aplikaci pro vytváření receptů.

Dominantou celé ledničky se tedy stává obrovský 29-palcový displej s FullHD rozlišením, který je neobvykle orientován na výšku s velkým poměrem stran obsadil téměř celý obsah hlavních dveří lednice. Chladnička může zobrazit i různé recepty nebo si můžete chytře napsat seznam, co budete potřebovat nakoupit a seznam jednoduše odešlete do mobilu.

Co se týče hardwaru tohoto obra, tak „palubní počítač“ ledničky pohání Intel Atom a dvougigová operační paměť. Více specifikací nám bohužel LG neposkytlo. Nemáme informace ani o ceně a budoucí dostupnosti. Prodej v Severní Americe a na východě Asie je očekáván na konci tohoto roku. Zda tato chytrá lednice dorazí i do České republiky se zatím nedozvíme.

 

 

Zdroj: TheVerge.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here