LG představilo svůj první smartphone s Firefox OS

0

Svůj první smartphone na mladé platformě Firefox OS tento týden představilo LG. Dosud měl korejský výrobce v nabídce jen chytré telefony s operačním systémem Google.

LG Fireweb

LG Fireweb je podle očekávání spoře vybavený model, který cílí na méně náročné uživatele. Novinka má 4″ displej s rozlišením 480 x 320 obrazových bodů a je poháněna jednojádrovým procesorem od Qualcommu s taktem 1 GHz. Interní paměť má velikost 2 GB a nechybí možnost jejího rozšíření pomocí slotu na micro SD karty.

K pořizování snímků je určen 5mpx zadní fotoaparát s LED bleskem i automatickým ostřením. Výrobce do smartphonu nainstaloval nejnovější Firefox OS 1.1, který Mozilla vydala teprve na začátku října.

LG Fireweb je určen zejména pro Španělsko a Jižní Ameriku, není však vyloučeno, že se telefon později objeví také na českém trhu. Yotam Ben-Ami ze společnosti Telefónica uvedl, že prodeje smartphonů na platformě Firefox OS jsou zatím velmi dobré. V Kolumbii je operačním systémem od Mozilly vybaveno 9 % prodaných smartphonů a ve Venezuele má Firefox OS dokonce 12 % podíl mezi novými chytrými telefony.

http://www.youtube.com/watch?v=t_7sTP7IRn4

zdroj: GSM Arena, PC World, Root

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here