LG Odin – procesor s 8 jádry

0

LG nezahálí a postupně inovuje a vymýšlí jak zaujmout případné zákazníky. Pomoci by k tomu měl nový procesor vlastní výroby pod kódovým označením Odin.

LG-Odin-2.2-GHz-octa-core-mobile-processor-prepped-for-G2-and-G-Pad-successors

O LG Odin jsme již slyšeli dříve v souvislosti nového LG G2, kde nakonec ale byl použit procesor Snapdragon 800 – u Odinu nejspíše nebyl dokončený vývoj. No, a pokud se LG nepovedlo nasadit procesor do G2, tak můžeme očekávat jeho přítomnost u nadcházející novinky LG G3. Architektura big.LiTTLE naznačuje, že se bude jednat o 8jádrové monstrum, ve kterém najdete opět dvě čtveřice procesorů s architekturou Cortex A15 a Cortex A7 pro méně náročné aplikace. Podobná technologie je použita již u procesoru od Samsungu Exynos 5 Octa, ale v případě LG budou nejspíše funkční buď pouze silnější nebo slabší jádra, nikoliv dohromady.

Zda nakonec LG nezvolí architekturu big-LITTLE MP pro využití všech jader se bohužel neví. LG Odin by měl dosahovat maximální frekvence 2,2 GHz a grafický čip bude buďto Mali T604/T624 nebo T720/T760.

LG by tak mohl být dalším výrobcem telefonů, který se pustí do výroby vlastních procesorů a podle dostupných spekulací, by výkonově mohl soupěřit například s představenou novinkou od Qualcommu – Snapdragon 805.

Zdroj: pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here