LG (ne)vysvětlilo záhadu LTE čipu v Nexusu 4

3

Když byl představen nový Nexus 4, byla zejména pro americké zákazníky obrovským zklamáním absence LTE (4G) čipu. několik týdnů potom však server iFixit telefon důkladně rozebral a zjistil, že uvnitř Nexusu 4 se ve skutečnosti nachází LTE čip. Na internetu to rozpoutalo bouřlivou diskuzi o tom, proč není podpora LTE zmíněna oficiálně a zda bude možné pomocí softwarových úprav tuto technologii připojení k internetu na Nexusu 4 zprovoznit.

Nyní však mluvčí LG poskytl serveru Techradar informaci, proč se korejský výrobce rozhodl k tomuto zajímavému kroku:

„S cílem zajistit co možná nejlepší specifikace Nexusu 4 využilo LG stejně výkonný čipset Qualcomm Snapdragon, který můžeme nalézt v našich LTE zařízeních, například v LG Optimusu G. Tento výkonný čipset je k dispozici pouze v kombinaci procesoru a modemu a není možné jej použít samostatně.“

LG zároveň uvedlo, že LTE není možno na Nexusu 4 zprovoznit ani po softwarových úprávach, protože v telefonu chybí některé potřebné hardwarové komponenty, například zesilovač signálu. Mohlo by se zdát, že výše uvedené řádky celou situaci konečně vysvětlují, opak je však pravdou. Na internetu se totiž objevilo několik videí z Kanady, které ukazují Nexus 4 s funkčním LTE připojením. K aktivaci přitom údajně stačilo otevřit ladící menu zadáním zvláštní kombinace znaků a následně mírně upravit nastavení. Je tedy ještě něco, co nám LG ohledně LTE v Nexusu 4 nesdělilo?

A pokud se naopak ptáte, proč Nexus 4 jednoduše nepodporuje LTE jako jiné smartphony, připoměňme si vyjádření Andyho Rubina z Googlu. Ten uvedl, že jde o „taktickou záležitost“ a jako hlavní nevýhody telefonu podporujícího více sítí uvedl navýšení ceny a snížení výdrže baterie. Google už nechtěl opakovat situaci s LTE verzí Galaxy Nexusu, se kterou nebyli uživatelé zcela spokojení.

LG Nexus 4 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Nexus 4 je vybaven 4,7″ True HD IPS Plus displejem s rozlišením 1280 x 768 pixelů, čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro taktovaný na 1,5 GHz, 2GB RAM, zadní 8mpx fotoaparát a přední 1,3mpx kamera pro videohovory, 3G (WCDMA), HSPA+, NFC a vnitřní paměť o velikosti 8 GB nebo 16 GB. Obrovským zklamáním je absence slotu na microSD, která v kombinaci s malou vnitřní pamětí jistě odradí mnoho zájemců o tento smartphone. Baterie nabídne solidní kapacitu 2 100 mAh, která by měla dle výrobce zajistit výdrž 390 hodin v pohotovostním režimu či 15,3 hodiny hovoru. Zajímavostí je také bezdrátové nabíjení umožňující baterii dobíjet položením na speciální podložku. Operačním systémem je zbrusu nový Android 4.2 Jelly Bean bez dodatečných úprav a grafických nadstaveb.

zdroj: gsma (1, 2) / tv

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here