LG možná přijde s 5.9″ G Pro 2 v únoru a 5.5″ G3 v květnu

1

LG přijde pravděpodobně se svou budoucí vlajkovou lodí později, než ostatní výrobci. Tedy jak se to vezme. Nová generace modelu řady G přijde pravděpodobně v květnu, avšak vylepšená verze druhé generace by se mohla objevit již příští měsíc.

lg-feature

Podle korejských médií a interního zdroje ze společnosti bychom se mohli dočkat nastupujícího modelu LG G3 v květnu. Je to později, než se očekává zahájení prodeje modelů konkurence (například u Samsungu Galaxy S5 se mluví o dubnu, u vlajkové lodi Sony pro první polovinu roku dokonce o březnu), avšak s přihlédnutím k vydávání dřívějších verzí na to jde LG rychleji. První model s označením G se do prodeje dostal v září 2012, LG G2 v srpnu 2013 a nynější model tak bude k dostání pravděpodobně o tři měsíce dříve.

LG G3

U LG G3 se počítá s představím konkrétně 17. května, do prodeje se tedy nejspíš dostane až o měsíc později. Měl by mít displej s rozlišením Quad HD (2560*1440) při úhlopříčce 5.5″. Předpokládaný nastolený trend nejvyššího rozlišení displeje by tedy měl být dodržen. Přestavení po odhadovaném uvedení Galaxy S5 by mohlo sice negativně ovlivnit prodeje z důvody pozdějšího nasazení, na druhou stranu bude mít LG dostatek času na případné úpravy zařízení a jeho vyladění podle reakce spotřebitelů na představení zmíněné vlajkové lodi Samsungu.

LG G Pro 2

Na skutečnou vlajkovou loď od LG si možná ještě počkáme, náhradu za ni bychom mohli spatřit již příští měsíc. LG G Pro 2 by měla být řekneme vlajková loď pro první polovinu roku, i když jeho prodej nezačne úplně z kraje roku. Podobný trend se nyní mezi výrobci poměrně rozmáhá. O stejné strategii – přípravě dvou vlajkových lodí pro každou polovinu roku – se hovoří například u Sony.

Pro 2 by mělo disponovat 5.9″ displejem s rozlišením Quad HD (2560*1440). Představení je prozatím cíleno na Mobile World Congress 2014 v Barceloně, což je informace, která se pravděpodobně potvrdí. Dřívější spekulace hovořily o tom, že by měl mít přístroj 16 MP fotoaparát s optickou stabilizací obrazu (OIS) a dokonce by pro něj mělo mít LG nachystáno chipset vlastní výroby.

Žádná z těchto informací však bohužel potvrzena nebyla. Zmíněný interní zdroj tvrdí, že květnové vydání produktu je způsobeno delším testováním a důsledným zaměřením se na jeho vývoj. U G Pro 2 si je téměř jistý představením na MWC, neboť na domácím korejském trhu již výrobce dokončil čtvrtou sérii testů modelu a je téměř připraven k jeho představení. Uvidíme, jestli se poučí z chyb, které mu byly vytýkány u předchozího generace, a přijde s baterií s větší kapacitou.

Zdroj: Asiae.kr, Gforgames, Phonearena

1 komentář

  1. Proč, proč, proč! Také rozlišení je už k ničemu. Možná 4k výstup přes HDMI bych ještě pochopil, ale přiznejme si, kdo má doma 4K televizi? Monitor? Projektor? Nebo jakékoliv zařízení s tímto rozlišením? FullHD by stačilo s přehledem, někomu i HD…..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here