LG LifeBand Touch – uniklé fotografie

0

Na Twitter profilu @evleaks se objevila uniklá fotografie dosud nepředstaveného zařízení od LG. Podle všeho by mělo jít o náramek, který byl dříve spekulován jako LG G-Health.

lg-lifeband-touch

O dvou chystaných zařízeních – chytrých hodinkách a náramku jsme vás informovali. Původní zpráva korejských médiích neuváděla velké množství informací, pouze ty, že by zařízení měly být představeny na veletrhu CES 2014 v Las Vegas. Náramek pro fitness a sport obecně tak zatím zůstával zahalen tajemstvím.

To se malinko změnilo díky @evleaks, která zveřejnila první možné fotografie zařízení. K fotografii nebyl uveden žádný rozsáhlý popis, pouze možný název zařízení – LG Lifeband Touch. Designově se přístroj podobá například Nike FuelBand. Pokud by mělo zařízení fungovat stejně, připojilo by se k vašemu mobilnímu telefonu, do kterého by odesílalo data o době běhu, spálených kaloriích, počtu kroků, které jste učinili a další informace. Zároveň by mohlo sloužit k socializaci ve smyslu sdílení „sportovních dat“.

Prosadit se dnes na poli mobilních telefonů je dost obtížné. Konkurence je velká, nové společnosti vznikají, a i když obecně roste počet uživatelů mobilních telefonů, procentuální zastoupení jednotlivých společností v globále klesá. Působení v nových oblastech, ať už to byl příchod tabletů nebo chytrých hodinek, tak i dnes probíraných náramcích, nebo nedávno zmiňovaných systémech pro palubní počítače automobilů, je logickým krokem pro rozšíření portfolia výrobců mobilních telefonů a dalších zařízení.

Jak konkrétně bude LG Lifeband Touch vypadat, a jestli bude skutečně představeno, zatím nevíme, pokud se tak stane, bude to nejspíše za několik dní na veletrhu CES 2014.

Zdroj: Phonedog, @evleaks

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here