LG G Pad II 8.3 LTE: zabudovaný stylus a procesor od Qualcommu

0

Jihokorejská firma LG včera oficiálně představila svůj další přírustek na poli tabletů a nutno dodat, že vypadá vskutku zajímavě. Nový LG G Pad II 8.3 LTE nabídne například čipset od Qualcommu nebo přímo v těle zabudovaný stylus.gsmarena_001

Tablet nemá v názvu „8.3“ jen tak pro nic za nic. Úhlopříčka displeje totiž činí 8,3 palce a jedná se o technologii IPS s rozlišením 1920 x 1200 pixelů. Zkratka LTE za jménem pak jasně signalizuje, že tablet bude podporovat mobilní sítě čtvrté generace. Mezi další technické specifikace patří 2 GB RAM, 16 GB úložiště nebo 4 800 mAh baterie.

Fotoaparát na zadní straně tabletu vám nabídne 8 Mpx a přední jen 2 Mpx. Jako operační systém byl zvolen Android 5.1.1 Lollipop, který bude mít klasickou LG nadstvabu. Mnohem zajímavější je procesoror a jeho výkon, o který se stará Qualcom Snapdragon 615 se čtyřmi stejně výkonnými jádry.gsmarena_002

Na tabletu dokonce najdete předinstalovaný kancelářský balíček od Microsoftu. To ovšem nepřekvapí tolik, jako přímo v těle zabudovaný stylus. To je záležitost, která, ať už působí kdovíjak zastarale, rozhodně přijde vhod.

Nový tablet LG G Pad II 8.3 LTE bude od 23. prosince dostupný v domovské Jižní Koreji. Bohužel zatím nemáme dostupné informace o ceně nebo o dostupnosti v Evropě.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here