Lenovo se chce vyrovnat společnostem, jako je Apple či Samsung

0

lenovo

Informace, že Google prodal Motorolu Lenovu, se šířila internetem jako lavina. A přitom to ještě není tak dlouho, co se psalo o akvizici Motoroly a Googlu, jako o novince. Bohužel naneštěstí pro Motorolu (a možná i pro samotný Google) nedosáhl tento výrobce dobrých hospodářských výsledků, spíše naopak. Nyní o Motorolu projevilo zájem Lenovo, které by mělo za společnost zaplatit 2,91 miliard dolarů.

Yuanqing Yang, CEO společnosti Lenovo prozradil několik zajímavých informací ohledně Motoroly. Při rozhovoru s magazínem Fortune mimo jiné řekl, že se chce se společností vyrovnat například Samsungu. Na kolik je to reálné posuďte sami.

Podle informací mělo Lenovo o Motorolu zájem už v době, kdy probíhala akvizice s Googlem. Yang měl podle všeho pozvat Erica Schmidta na schůzku a nabídnout mu spolupráci. Lenovo mělo své plány s hardwarovou divizí Motoroly. Ovšem k žádné dohodě tehdy nedošlo. A nakonec to byl právě Schmidt, kdo nyní přednostně nabídl prodělečnou společnost Lenovu, které má stále zájem.

A jakou má tedy Lenovo, přesněji Yuanqing Yang vizi? Podle něj je jejich úkolem překonat Samsung či Apple. Toho chce dosáhnout mimo jiné prodejností 100 milionů chytrých telefonů ročně. A to už v roce 2015.  Ale Lenovo má ještě jednu vizi a to dostat své produkty tam, kde dosud chybí a právě díky Motorole bude mít na západní trhy dveře částečně otevřené.

zdroj: tech.fortune via: mojandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here