Lenovo příští rok expanduje na americký trh

0

Lenovo K900 render

Zatímco u nás je čínská firma Lenovo známá takřka výhradně pro svou divizi notebooků, kterou před 8 lety koupila od amerického IBM, tak na asijském trhu jde předně o jednoho z největších výrobců chytrých telefonů s Androidem. V současné době firma konkrétně sedí na druhém největším – 13.1% podílu, do konce roku by pak podle předpokladů měla dokonce předstihnout první Samsung.

A právě tento výrobce podle slov vysoce postaveného manažera společnosti chystá v příštím roce expanzi na americký trh. Prozatím je předběžné odhadovat, jak se Lenovu bude dařit, pokud se ale podíváte na nabídku telefonů v Číně, tak určitě uznáte, že za cenu, za kterou se prodávají, nejde vůbec o špatné kousky. Příjemný je také fakt, že na rozdíl od ostatních výrobců se Lenovo nežene jenom za tenkostí, ale experimentuje i s většími bateriemi.

A proč se o tom vlastně zmiňujeme na českém serveru? Pokud se Lenovu zahájení prodeje v USA podaří, tak je dost možné, že se začne časem poohlížet i v Evropě. A i kdyby ne, tak z USA se budou dát telefony přes ebay kupovat snadněji než z Asie.

Zdroj: wsj via aspin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here