Lenovo plánuje výrobu vlastních procesorů pro smartphony a tablety

0

lenovo logo

Lenovo to myslí se smartphony opravdu vážně. Například Lenovo K900 je špičkový model, který je vybaven 2GHz procesorem od Intelu a bez problémů se vyrovná smartphonům známější konkurence. Lenovo, které by se podle analytiků mělo letos stát největším výrobcem smartphonů v Číně, ale hledá další způsoby, jak si svou výbornou pozici na asijském trhu upevnit.

Podle zpravodajského webu EE Times chystá Lenovo své vlastní mobilní procesory na architektuře ARM, které budou určeny především pro smartphony a tablety. Výrobou vlastních procesorů by se společnost mohla ušetřit náklady, což by se mohlo projevit v dalším snížení ceny výsledných produktů. V současné době používá Lenovo ve svých smartphonech zejména procesory od Intelu, Samsungu a MediaTeku.

Jedním z dalších důvodů, proč se Lenovo rozhodlo pro vlastní čipy, mohou být problémy se Samsungem. Podle některých zdrojů totiž jihokorejský gigant nechce dodávat své nejnovější procesory Exynos čínské konkurenci. Nepříjemná zpráva je to pro Intel, protože Lenovo patří k jedním z největších odběratelů procesorů Atom pro telefony a tablety.

Další podrobnosti o chystaných procesorech neznáme. V současné době na vývoji pracuje jen malá skupinka inženýrů, která by měla být do léta výrazně rozšířena. Zatím není jasné, kdy se na trhu objeví první zařízení s procesory od Lenova. Záhadou taktéž zůstává, zda půjde o čipy určené pro levné nebo naopak high-endové modely a také to, jestli Lenovo své komponenty nabídne konkurenci.

zdroj: ee

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here