Lenovo N308 – all-in-one PC s Androidem

0

Lenovo N308

 

Android už zdaleka není jen výsadou smartphonů a tabletů. V poslední době se výrobci snaží operační systém od Googlu dostat i do tzv. all-in-one počítačů. Lenovo si na veletrh CES 2014 přivezlo zástupce s označením N308, který je určen především pro méně náročné domácnosti. Odstraněním stojánku je možné z počítače vytvořit obrovský tablet s integrovanou baterií.

Nejnovější all-in-one počítač čínského výrobce je vybaven 19,5″ dotykovým displejem s rozlišením 1600 x 900 obrazových bodů. Uvnitř tepe čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 4, který by měl poskytnout dostatečný výkon i při hraní náročnějších her. Příjemným překvapením je použití 500GB HDD, takže uživatel rozhodne nebude mít nouzi o prostor na své soubory.

O konektivitu se stará Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, dvojice portů USB 2.0, LAN a čtečka šesti druhů paměťových karet. Ve výbavě nechybí ani webkamera, dva stereo reproduktory s výkonem 2 W a řada senzorů známých z klasických tabletů. Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean s plným přístupem do Google Play Store.

Lenovo N308 stojí 450 amerických dolarů, v přepočtu asi 9 000 Kč bez daně. Součástí základního balení je klávesnice a myš.

zdroj: Lenovo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here