Lenovo bude mít na svých smartphonech aplikace od Microsoftu!

0

microsoftLenovo je další z mnoha firem, která má s Microsoftem licenční dohodu. Tudíž, se můžeme dočkat na smartphonech od společnosti Lenovo aplikací od Microsoftu jako je Microsoft Office, OneDrive.

Microsoft využil podobné smlouvy už v minulosti, když se spojil se Samsungem, Xiaomi, LG, Sony, Dellem a Asusem, aby přiblížil své služby více uživatelům. Zatím nebyly zveřejněny žádné podrobnosti dohody, ale co se týče licenčních smluv, většinou se jedná o oboustranně výhodné řešení. V praxi to vypadá tak, že se Microsoft vzdá účtování licenčních poplatků a za oplátku bude druhá strana do svých zařízení instalovat aplikace Microsoftu. Softwarový gigant tak nabídne své služby velkému počtu potencionálních zákazníků a výrobce telefonů nebude muset odvádět Microsoftu poplatky za patenty.

Lenovo, majitel Motoroly, se tento rok, co se týče množství prodaných telefonů, o pár příček propadne. Ale podepsání této smlouvy znamená, že uvidíme software Microsoftu na zařízeních většiny největších technologických firem. Lenovo zatím nepotvrdilo, který smartphone bude jako první mít předinstalované aplikace od Microsoftu, ale očekává, že ho předinstaluje na milióny svých zařízení.

zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here