Legendární motorkářská hra Road Rash bude vydána ve verzi pro Android

0

Road Rash je dnes už legendární závodní simulátor, který v roce 1991 vydala společnost Electronic Arts. Zpočátku byla hra dostupná jen pro 16-bitovou herní konzoli SEGA Mega Drive, později se ale dočkala portu na mnoho dalších platforem včetně Windows, PlayStation a Atari ST. A za několik měsíců čeká Road Rash znovuzrození v podobě předělávky pro smartphony a tablety s Androidem. Nepůjde o klasický port, ale novou verzi hry s aktualizovanou 3D grafikou, která se bude podobat spíše PlayStation verzi (viz video na konci článku).

V Road Rash se stáváte motocyklovým závodníkem, který musí úspěšně absolvovat 25 závodů v několika úrovních obtížnosti. Jedná se o hru z pohledu třetí osoby, která se od podobných simulátorů liší možností souboje mezi závodníky pomocí pěstí, nohou, baseballové pálky, řetězu nebo obušku. Hráči ale zároveň musí dávat pozor na svou výdrž i stav motorky a vyvarovat se srážce s autem, pádu z útesu nebo chycení policií. Ve hře jsou také získávány peníze, za které je možné kupovat lepší motorky.

Původní port hry Road Rash pro PlayStation

Road Rash pro Android se poprvé objevil na internetových stránkách Appbackr. Tento projekt umožňuje vývojářům mobilních aplikací získat potřebné peníze pro vývoj od samotných uživatelů. A pokud bude aplikace do níž investujete úspěšná, můžete na ni dokonce vydělat. V případě Road Rash získáte při investici 11 dolarů zpět o 54 % více, to znamená 16 dolarů.

Legendární závodní hra Road Rash by měla být v Google Play Store dostupná od srpna nebo září letošního roku za příjemnou cenu 99 centů (21 Kč).

zdroj: dg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here