Konference Google I/O 2011 novinky, které se mají objevit.

2

Dnes v San Franciscu začíná očekáváná konference od Googlu – Google I/O 2011. Co nám tato konference přinese se dozvíme již dnes večer. Pojďme si představit očekávané novinky od Googlu, již nyní.

Ice Cream Sandwich

Ice Cream Sandwich je budoucí verze operačního systému Android, která s největší pravděpodobností bude právě na této konferenci představena. Momentálně se neví, jaké číselné označení bude tato verze mít, podle posledních zpráv se v této verzi rozhodl Google spojit vývoj Androidu pro tablety, smartphony a TV.

Google Music – Google World

Google již delší dobu plánuje na trhu uvést svůj produkt Google Music, měl stále však problémy podepsat smlouvu s nahrávacími společnostmi. Podle posledních zpráv se zdá, že se Googlu vše podařilo a není zde žádná překážka pro spuštění dané služby. Mimo hudbu by Google měl nabízet filmy, Tv relace, seriály, zvonění a podcasty tak jak je tomu na iTunes od Applu. Přístup k datům bude řešen cloudem a daná služba se má jmenovat „Google World“.

Nový a bezpečnější Android market

Google již sice několikrát vylepšil svůj Android market, ale občas se na marketu objevují škodlivé aplikace, čemuž by měl Google zabránit v nové verzi marketu, která bude možná představena na Google I/O. Dále se na internetu objevily informace o rozdělení marketu na kategorie podle výkonosti zařízení. Je právě nejvyšší čas, aby tým okolo Matiase Duarte představil nový silnější Android market.

Herní centrum

Androidu chybí služba podobná Xboxu live či Game, který má iOS. Proto se očekává od Googlu nové herní centrum, které bude propojeno se sociálními sítěmi, zároveň bude zábavné a návykové.  Uživatel by si zde měl umět najít hru, na kterou má právě chuť si zahrát. Toto herní centrum by se poté mohlo objevit v Google Tv, což by značně pomohlo této platformě. Uvidíme, zdali bude představeno nové herní centrum.

Nový Google Voice

Zde se očekává přechod na Voip místo používání hlasových služeb mobilních operátorů (jedná se o verzi pro smarphony). Uvidíme, zdali se Googlu podařilo přesvědčit operátory.

Online vývojářské prostředí

Pro začínající vývojáře Android aplikací Google připravuje možnost jednoduššího vývoje aplikací a práci s nimi. Chystá se spustit online službu,  která ulehčí vývojářům instalací IDE prostředí do počítače, v budoucnu bude možné programovat aplikaci v prohlížeči. Google tak chce přilákat další začínající programátory na platformu Android OS. Na internetu se spekuluje o možné podpoře Photoshopu a Flashe. Online prostředí umožní také jednoduší publikování aplikací na Android market.

Celou konferenci můžete sledovat na internetových stránkách Google I/O 2011

2 KOMENTÁŘE

  1. Uvidíme, mě by se to třeba líbilo.. Zrovna hledám nějaký způsob jak dělat aplikace.. Ale hrůza… :-/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here