Konec hoaxů na sociálních sítích? Facebook nám s Twitterem pomůže zbavit se falešných a poplašných zpráv!

0

facebooktwitterDny, kdy jste se museli spoléhat na tradiční média, jako je televize, rádio nebo noviny, jsou už dávno pryč, a přestože jsou dnes tato média stále životaschopná, máme k dispozici spoustu jiných zdrojů, jako jsou například sociální média nebo blogy. Tyto nové možnosti však také bohužel spoustě lidí umožnili nazývat se novináři a šířit falešné zprávy.

Nedávno například přidal Facebook do aktuálních témat 11 zpráv a 9 z nich bylo falešných, což dokazuje, že i ti nejlepší mohou občas v rozeznávání falešných zpráv od pravých chybovat. Většina z nás samozřejmě nechce, aby se něco podobného opakovalo i v budoucnosti, takže se Facebook i Twitter připojil k síti First Draft Coalition, která si klade za cíl napomoct ke snížení počtu falešných zpráv na internetu.

Uskupení First Draft Coalition vzniklo v roce 2015 s podporou Googlu. Sociální sítě Facebook a Twitter tak svým zapojením přispívají ke zdokonalení projektu, do nějž se již zapojilo více než 30 novinářských a technických společností s cílem vytváření databáze pro určování pravdivých novinek. Díky tomuto uskupení bychom se tak měli dočkat možnosti lepšího ověření toho, zda jsou zprávy pravdivé nebo falešné.

Očekává se, že platforma, ve které budou moci uživatelé ověřit pravdivost zpráv, přijde do konce října, takže doufáme, že se s jejím spuštěním skutečně podaří snížit množství falešných dezinformačních zpráv na internetu.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here