Komentář: Co týden 8. – 14.10. dal

0

Pět komentovaných novinek uplynulého týdne.

8.10. – HTC se stále nedaří
Propad známé Taiwanské firmy pokračuje, ty tam jsou roky, kdy držela neotřesitelnou pozici na trhu smartphonů s Windows Mobile. Začátky Androidu sice HTC vystřelily vysoko, jenže jak to tak bývá, úspěch hodný modelu Desire se nepovede každou chvíli. Rozumně vybavený a pohledný telefon za přijatelnou cenu se trefil do vkusu uživatelů, kteří pokukovali po nějakém smartphonu vyšší třídy. Od té doby to jde s HTC od desíti k pěti. Tablety, které byly už v den uvedení softwarově zastaralé, řada zaměnitelných telefonů a žádná pořádná trefa do černého. Nelze nepřipomenout můj článek z počátku tohoto roku, který se pokusil analyzovat důvody neúspěchu HTC. A bohužel to vypadá, že seznam je (až na fotoaparáty, které se podařilo vyladit) totožný.

10.10. – Microsoft Office 2013 pro Android
V Redmondu uznali, že s Androidem je potřeba počítat. Nic jiného se snad nedá po téhle novince konstatovat. Začalo to Skydrivem, pokračovalo Hotmailem a teď budeme mít na své oblíbené platformě i oficiální, doufejme plně kompatibilní, Microsoft Office! Vize, že se pomocí spojených sil Nokie a Windows Phone zašlapat Android  a iOS do země se nevyplnila, a tak je potřeba zacílit i na firemní klientelu, která z nějakého důvodu používá konkurenční řešení.
Samozřejmě, dobře pro nás. Mít plnohodnotnou podporu dokumentů z Microsoftího balíku je příjemné. Pro firemní zákazníky, kteří často s nativními formáty Wordu, Exceluu a podobně pracují to bude výborná věc.

11.10. – Samsung Galaxy S III Mini představen
Devět tisíc korun. To je cena, se kterou Samsung zaboduje. Galaxy S III mini se totiž profiluje jako výtečné zařízení pro trochu náročnější masy – povedený displej, slušná hardwarová výbava, zvučné jméno výrobce a spojení s uznávanou vlajkovou lodí. A „pákovitý vzhled“ u telefonu za cenu pod deset tisíc tolik nevadí. To je všechno fajn, ale nejzajímavější je to, že se Galaxy S III mini dost možná stane pro mnoho lidí bránou do světa NFC, tedy bezkontaktních plateb. A to bych byl rád, protože NFC jako technologie má rozhodně budoucnost a řadu úkonů běžného života usnadňuje.

11.10. – HTC tablety nebudou, aspoň prozatím
Co si budeme povídat, tablety HTC snad nikdy nevyšly. Jak správně píše kolega Petr, byla to bída. Ono, vydat tablet za přehnanou cenu s Androidem 2.3, zatímco ostatní si už vesele užívají Honeycomb, to chce odvahu – minimálně odvahu riskovat neutěšené prodeje, protože ty se opravdu dostavili. U nás se nedařilo ani obdobně zanedbanému Flyeru, který, ač disponoval zajímavým perem, neprorazil a taktéž měl zpočátku pouze mobilní verzi Androidu. A při už dlouho se táhnoucím ekonomickém propadu taiwanského výrobce byly tablety jako první na odstřel. Pevně doufám, že se žádného tabletu HTC v nejbližší době nedočkáme – ať se zaměří na telefony, naženou nějaká pořádná čísla a pak ať si experimentují. Jiná cesta by je totiž mohla stát i firemní život.

13.10. – Vertu na Androidu
Ano, Petře, bohužel dokážu. Připravte se – vrchol nevkusu si patrně hodlá vzít do parády zeleného robůtka! No, dobře, hned nepanikařme, to se jen značka Vertu možná rozhodla, že začne do svých luxusních telefonů montovat Android, který se dá nadstavbou velmi razantně upravit, často i k nelibosti uživatelů. A dovolím si zahrát si na vizionáře a předpovědět, že první věc, kterou majitelé luxusních telefonů Vertu s Androidem udělají, bude instalace jiného launcheru. Nebo raději rovnou jiná ROM.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here