Komentář: Co týden 21. – 27.5.2012 dal

0

Vítejte v pravidelné rubrice našeho serveru, která je rubrikou čistě publicistickou. Článek ze série bude vycházet každé pondělí a bude komentovaným přehledem pěti subjektivně nejzajímavějších novinek ze světa Androidu.

21.5. – Total Commander oficiálně na Androidu
Dřívější Windows Commander používám na desktopu dlouho, zvláště pro hromadné operace se soubory a přístup na FTP je výtečný. Androidí verzi jsem zkoušel již v rané betaverzi a už v tu dobu se jednalo o velmi použitelný file manager, o dobrou alternativu k ,,běžným“ aplikacím jako je Es File Manager, nebo ASTRO File Manager. Total Commander má rozhodně ambice a potenciál zařadit se do první trojky správců souborů a to především díky dvousloupcovému zobrazení, které je velmi praktické. Připojení na FTP a podobné funkce mají ostatní hlavní správci souborů také, Total Commander ho ale svým prostředím dělá rozhodně použitelnějším.

22.5. – Nesmrtelné HTC HD 2 se Sense 4.0
HTC HD 2 je prostě nesmrtelný telefon. Jeho majitelé se rozhodně softwarového zastarávání bát nemusí, vždyť v současné době na něm běží jak Windows Mobile a Windows Phone, tak Android. Jaktože zrovna tento telefon je tak nadčasový?
Především v době svého vydání předběhl dobu – a to především procesorem, který tepe na frekvenci jednoho GHz, a to ještě v éře Windows Mobile. Jelikož je to procesor ARMové architektury, nabízí tak nejširší podporu operačních systémů, čehož vývojáři, jak vidíme, rozhodně využívají. Má velký displej, dostatečný počet paměti RAM a i dnes by se jednalo o slušný telefon vyšší střední třídy. S tímhle modelem se HTC prostě trefilo do středu technologického terče té doby.

22.5. – Motorola konečně koupena Googlem
Google dokončil dobití střeliva v patentové válce a získání vlastního výrobce hardwaru – akvizice firmy Motorola Mobility je u konce. Masivní obchod za dvanáct a půl miliardy dolarů totiž musela posvětit řada institucí, jako poslední svůj souhlas připojila Čína. Google tak konečně má u sebe další (velký) balík patentů, který mu zaručuje vyšší obranyschopnost proti případným dalším útokům ve stále trvající patentové válce. Mimo to samozřejmě vlastní konečně i vlastního výrobce hardwaru, takže není vyloučeno, že další Nexusy už budou vyrobeny Googlem, možní i včetně pravděpodobného Google Nexus tabletu.

 

24.5. – 16 MPx od OmniVision pro naše telefony
Vývoj mobilních fotoaparátů pokračuje rychlým tempem a s novými a novými telefony se zvyšuje počet megapixelů. Dnešní maximum u Androidů je poctivých osm, OmniVision nám slibuje dvojnásobek. Skeptici by si měli uvědomit, že už samotné vyšší rozlišení snímacího čipu přinese zlepšení kvality snímků, protože čip z logiky věci zachytí více detailů. Zásadní skok to samozřejmě nebude, největší překážkou současných mobilních fotoaparátů jsou příliš malé rozměry optiky a od toho se odvozující její nízká kvalita. Maličké ohniskové vzdálenosti objektivů a především jejich světelnost stále degradují kvalitu fotek.

24.5 – Designová paseka v nové verzi Google+
Zlé jazyky, které tvrdí, že Google design neumí, mají nový hmatatelný důkaz v podobě aktualizace mobilního klienta sociální sítě Google+. Ten prošel zásadní změnou v designu té nejdůležitější části – časové osy, kde se zobrazují jednotlivé příspěvky. Čistý, elegantní styl minulé verze byl nahrazen přebujelým, na efekt zaměřeným nepořádkem. Některé příspěvky sice vypadají díky velkým fotkám docela dobře, jiné jsou ale nečitelné a ostatní vyloženě ošklivé. Tohle se Googlu nepovedlo.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here