Kniha od Freda Vogelsteina vypráví o nenávisti Stevea Jobse k Andy Rubinovi

2

Dogfight

Nová kniha Dogfight: How Apple and Google Went To War and Started a Revolution“ je dílem od Freda Vogelsteina. Popisuje zajímavé momenty z dění odehrávající se několik let mezi dvěma technologickými giganty, tedy Googlem a Applem. Fred Vogelstein začal tuto knížku psát na základě toho, že Steve Jobs neměl od samého začátku rád Android.

Steve JobsNenávist Steva Jobse vůči druhé společnosti však nebyla mířená přímo na Android, konkurenční systém iOS, nýbrž na spoluzakladatele společnosti Android Inc, kterým je Andy Rubin. Již v té době o něm Jobs mluvil jako o „velké, arogantní k***ě“.

Počátek toho všeho se odehrál na představení telefonu iPhone od společnosti Apple. V té době, jak již všichni víme, byl v plném proudu i vývoj Androidu (více o vývoji si můžete přečíst zde). Andy Rubin během prezentace jel v taxíku v proslulém Las Vegas, kde ji sledoval. Prý také nechal taxikáře zastavit, aby mohl pohodlně celý Keynote sledovat.

Google měl se svým mobilním operačním systémem Android přijít na trh již koncem roku 2007, ale vývoj nebyl v takové fázi, aby si to mohl dovolit. Jednoduše oproti iOS měl velké nedostatky, proto se jeho vydání odložilo, ačkoliv se na konci roku 2007 oficiálně představil.

„Vytvořili jsme něco z devadesátých roků,“ řekl jeden z prvních programátorů systému. Následně se Android objevil v chytrém telefonu HTC Dream neboli v T-Mobile G1, který se podobal iOS v iPhonu. A Jobs na to samozřejmě ihned zareagoval: „Všecko je to zkur***á krádež naší práce.“ Steve Jobs totiž věřil, že Google se svým projektem nikterak neohrozí iPhone, jelikož prý spolu pravidelně komunikovali a zástupci z Googlu také říkali, že Android bude jiný, než systém pro iPhone.

Andy RubinKrátce po odhalení Androidu se dostali do křížku Steve Jobs, Scott Forstall, Larry Page, Alan Eustace a Andy Rubin. Podle vzpomínek bylo setkání velmi vypjaté a zlé. Steve Jobs neudržel své nervy na uzdě a s Andy Rubinem si to verbálně vyřešil po svém. „Jobs řekl, že se Andy snaží být jako on, vypadat jako on, mít stejný účes, stejné brýle a stejný styl.“

Vše pak mělo svou dohru. Steve Jobs vyhlásil Google válku a jasně dal najevo, které funkce nesmí být v Androidu a musí je tak programátoři z Googlu odstranit. Ten tak nepoužil funkci pro přiblížení obrazovky pomocí více gest a musel změnit způsob odblokování telefonu. Brzy je však Google opět vrátil do svého systému a od společnosti Apple si vysloužil hned několik žalob.

Knížku si v současné době můžete pořídit na stránkách Amazon, kdy za verzi pro Kindle zaplatíte $12,99 a za klasickou vázanou pak $19,45. Veškerý děj se popisuje na 273stránkách.

Zdroj: BusinessInsider

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here