Klasické androidí aplikace na Google Glass [video]

2

glass

Zatímco ještě před měsícem se nevědělo ani na jakém softwarovém základě chytré brýle Google Glass běží a teprve deset dnů zpátky byl objeven způsob jak je odemknout, tak dnes se redaktorům serveru AndroidPolice.com podařilo na brýlích zprovoznit klasické androidí aplikace.

Pravda, nešlo o nic těžkého. Brýle stačilo uvést do vývojářského módu, připojit přes USB k počítači a následně na ně skrze klasické ADB nahrát alternativní launcher, třeba Nova launcher. Pak už stačilo pouze dohrát libovolné další aplikace, poklepat na boční touchpad a namísto výchozího lancheru Glass Home vybrat ten nově nainstalovaný.

Vzhledem k přítomnosti touchpadu se navíc dá naprostá většina doinstalovaných aplikací pohodlně ovládat. Touchpad se totiž chová jako klasický D-Pad, který byl ještě tak dva roky zpátky u androidích telefonů poměrně běžným ovládacím prvkem.

Rozhodně je překvapivé, že na Google Glass běží v podstatě neupravený Android včetně DalvikVM a všech dalších součástí a to, co jsme na nich až doposud viděli, byl jen graficky trochu jinak zpracovaný launcher s podporou přijímání informací a vytváření nových karet na základě proprietárního Mirror API.

Zdroj: androidpolice

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here