KitKat emailový klient s potlačením vynucení hesla [ROOT okénko]

0

Dnešním představením upraveného emailového klienta začínáme se sloupkem pro zkušenější uživatele zabývajícím se operačním systémem Android trošičku více pod pokličkou.

Aktuálně nejnovější sušenková verze OS Android 4.4 KitKat přinesla poměrně velké změny celkové grafiky systému. Inovace se také nevyhnuly nativnímu emailovému klientu, který využíváme pro vyřizování pošty prostřednictvím klasických protokolů POP3, IMAP anebo pro synchronizaci s Microsoft Exchange serverem.

Mezi zásadní novinky řadíme nové zobrazení s podporou swype gest s funkčností známou z notifikační lišty. Tedy rychlého smazání zpráv. Nově strukturované je menu se složkami, do kterého se v rámci sjednocování ovládání aplikací dostaneme poklepáním na titulek Doručené pošty. Ačkoliv se jedná o změny spíše decentního rázu, v praxi především rychlé mazání zpráv značně urychlí filtraci pošty.

Kdo využívá synchronizaci s účty Microsoft Exchange, mnohdy se setkal s vynucením nějaké formy uzamknutí telefonu (ať již prostřednictvím hesla nebo PIN kódu) před dokončením nastavení synchronizace se serverem. Což je zcela jistě základní a především rozumné bezpečnostní opatření před nežádoucím přístupem na Exchange server (například při ztrátě telefonu), leckteří správci serverů to se zabezpečím přehánějí a uživatelům nedávají příliš na výběr při volbě zámku telefonu (často zakazují odemknutí například gestem).

kkemailside1 kkemaillist

Operační systém Android je však velice flexibilní platforma, kde se s právy ROOT dají dělat takřka divy. Senior Member XDA fóra craigacgomez se zabývá problematikou výše nastíněného vynucení zabezpečení již delší dobu a uživatelům nabízí upravené instalační soubory nativního emailového klienta s potlačením vynuceného zabezpečení. Díky úpravám na instalačních balíčcích si tak uživatel může zvolit jemu nejpříjemnější způsob zámku obrazovky z kompletní škály možností OS Android. Tedy žádného (což nedoporučujeme žádnému uživateli), klasickým tažením, gestem, PINem anebo odemknutím snímáním obličeje. Nezávisle na tom, jak je nastaven server Exchange, se kterým chceme svůj telefon synchronizovat.

Nedávno vyšel takto upravený balíček založený na nejnovější verzi emailového klienta původem z nejnovější verze Androidu KitKat. Balíček je vhodný pro všechny chytré Androidy Jelly Bean (tedy verze 4.1 a vyšší) využívající nativního emailového klienta (není tedy vhodný například pro přístroje Samsung s TouchWiz nadstavbou). Instalací nejenom získáte možnost vlastního zabezpečení, ale i zároveň nejnovější verzi emailového klienta.

Vždy nejaktuálnější verze je k dispozici v tématu na XDA fóru, kde jsou k dispozici 2 varianty. Jedna pro instalaci prostřednictvím recovery (CWM a TWRP), druhá pro manuální nahrazení. Jako vždy při podobných úpravách je vhodná záloha systému před instalací stejně jako použití rozumu při nastavení zabezpečení.

A poslední rada na závěr. Rozhodně nedoporučujeme se touto úpravou chlubit svému administrátorovi Exchange serveru. Pravděpodobně vás nepochválí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here