Když byly mobilní telefony v plenkách část II

0

Včera jsme si představili úplně první modely pěti největších společností, které stály při revoluci mobilních telefonů před desítkami let. Dnes se podíváme na ty, které nemají zas až tak dalekou historii, a proto jejich první přístroje už nejsou od těch dnešních zas až tak moc odlišné. Nebudeme zdržovat a jdeme na to. 

6) HTC

Model HTC Wallaby, také známý jako O2 XDA, je úplně prvním telefonem společnosti HTC, který jste si mohli sehnat od roku 2002. V tomto roce už byly telefony daleko sofistikovanější, takže takového šoku jako u prvního setkání s DynaTACem se bát nemusíte. Wallaby jel na Microsoft Pocket PC 2002 Phone Edition a jeho cena při vstupu na trh by se dala dnes ohodnotit částkou $1370 (33270 Kč). S investicí takovéto sumičky jste si domů mohli odnést mobil s 3.5palcovým displejem o rozlišení 240 x 320 pixelů, jednojádrovým Intel procesorem, 32MB RAMky a 32MB  úložným prostorem.

1

7) RIM

Prvním přístrojem společnosti RIM je bezesporu BlackBerry 850, jež zvládl práci s emailem a velmi omezené prohlížení webu, přesto vedení RIM poprvé zavítalo na trh s mobilními telefony až s modelem BlackBerry 5810. Ten byl vydán v roce 2002 a kvůli absenci zabudovaného mikrofonu bylo nutné pro vyřizování hovorů využívat sluchátek, jejichž součástí už byl. S Blackberry 5810 jste mohli psát SMS zprávy, vyřizovat emaily, velmi pomalu surfovat na internetu, využívat organizátor atd.

 

2

8) Huawei

U firmy Huawei jsme si nebyli v ohledu prvního mobilu jisti, a tak bylo lepší se obrátit přímo na ni. Vyplynulo, že pramodelem Huawei nebylo nic jiného než již pro 3G přizpůsobené véčko U626 s 2.4palcovým TFT displejem o rozlišení 240 x 320 pixelů. Koupit jste si jej mohli od června 2005. Netrvalo dlouho a přístroj vyhrál cenu Charlton Media Group pro ,,nejlepší 3G smartphone“.

3

9) Apple

V polovině roku 2007 byl představen první chytrý telefon Applu, a to iPhone, který doslova otřásl světovým mobilním průmyslem v tom, že konečně rozsekl dlouholetý spor o tom, jaký faktor je pro chytrý telefon nejlepší. A jak sami víte telefony s dotykovými displeji vyhrály, zatímco ty založené na QWERTY klávesnicích a jiných musely utřít slzu. Originální iPhone byl vybaven 3.5-palcovým LCD displejem s rozlišením  320 x 480 pixelů, jednojádrovým 412MHz procesorem, 128MB RAMkou, 2 MP zadním fotoaparátem a 1,400 mAh baterií.Ať už máte rádi Android, jak chcete, velký podíl v mobilní revoluci Applu upřít nemůžete.

4

10) Xiaomi 

Není to zas tak dávno, co se produkty společnosti Xiaomi dostaly do středu zájmu veřejnosti, ale od té doby se staly respektovatelnou konkurencí i pro mainstreamové stálice jako je třeba Samsung. Po vyvíjení systému MIUI Android ROM, který nyní využívá pro všechna svá zařízení, se firma rozhodla rozšířit svá pole působnosti i do sféry hardwaru.V říjnu 2011 tedy uvedla na trh svůj první model Xiaomi Mi-1, který při nízké ceně $300 nabídl luxusní technické vybavení, a to 4-palcový displej s 480 x 854 pixely, dvoujádrový Snapdragon S3 procesor, 1GB RAM paměti a 8 megapixelový fotoaparát.

5

Tak to byla desítka prvních modelů největších dnešních mobilních špiček. Pamatujete si na svůj první telefon? Dokázali byste se vrátit zpět k jeho používání?

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here