Jolla smartphone se Sailfish OS bude v prodeji od 27. listopadu

0

27. listopadu 2013 vstoupí na finský trh smartphone běžící na nové platformě Sailfish OS, která je založena na stejném linuxovém jádře jako dnes už zaniklý Meego vyvíjený Nokií a Intelem. Právě bývalí zaměstnanci Nokie mají na svědomí telefon s názvem Jolla, který se bude prodávat za poměrně vysokou cenu 399 eur, v přepočtu více než 10 800 Kč.

Jolla smartphone orange

Jolla smartphone je vyveden v jednoduchém, ale zároveň pohledném designu. Samotný smartphone je sice v poněkud nudné černé barvě, ale jako originální příslušenství bude prodáváno devět vyměnitelných barevných krytů. Spíše efektním detailem je automatická změna barvy uživatelského rozhraní podle toho, jaký kryt uživatel právě používá.

Ve výbavě přístroje nalezneme 4,5″ displej s rozlišením 960 x 540 pixelů, dvoujádrový procesor Snapdragon 400 taktovaný na 1,4 GHz, 16GB interní paměť, slot na micro SD karty, 8mpx fotoaparát s autofokusem, NFC a LTE.

Sailfish OS je kompatibilní nejen s aplikacemi pro Meego, ale také pro Android. Nový operační systém totiž obsahuje androidí runtime, díky kterému bude možné na telefonu spustit téměř jakoukoliv aplikaci. Zejména zpočátku to bude pro Sailfish OS obrovská výhoda, neboť počet nativních aplikací bude jistě velmi omezený. Místo Google Play Store však ve smartphonu nalezneme předinstalovaný alternativní obchod Yandex Store.

http://www.youtube.com/watch?v=y64ja7WBHU8

zdroj: GSM Arena, Android Community

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here