V restauraci s Google Glass: Nejspíš je budete muset sundat

1

Začátek masové produkce Google Glass má podle všeho započít příštím rokem. Spolu s tím vyvstávají otázky týkající se soukromí a používání přístroje na veřejných i soukromých prostranstvích.

google-glass-wallpaper-hd

Síťový inženýr ze Seattlu Nick Starr, který první chytré brýle od Googlu vlastní, se osobně setkal s nevraživostí vůči nim. Byl požádán personálem restaurace, aby si brýle buď sundal, nebo podnik opustil.

Podle jeho slov restauraci Lost Lake Cafe navštívil už nesčetněkrát, ale žádné problémy s nošením brýlí doposud neměl. Starr se vůči požadavku obsluhy restaurace ohradil na Facebooku se slovy, že by rád obdržel adekvátní vysvětlení a také omluvu.

Majitel této restaurace a dalších pěti podniků vydal totiž nedávno zákaz používání chytrých brýlí od Googlu ve všech jeho provozovnách. Zdůvodnil to zajištěním soukromí ostatním zákazníkům.

Rozhodně to není naposled, co o zákazu používání Google Glass slyšíme. Spolu s vypuštěním brýlí na běžný trh se jistě rozšíří i množství míst, kde si drahý přístroj budete muset z očí sundat.

 

Zdroj:talkandroid

1 komentář

  1. Stejne to je demence tyhle brejle. Kdyz si predstavim ze by je melo nosit po ulici nejake to procento lidi tak bych se neubranil predstave mensiho soukromi. Asi bych se takovych lidi stranil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here