Jelly Bean stále nejpoužívanější verzí Androidu

0

Na konci každého měsíce Google zveřejňuje statistiky fragmentace svého mobilního operačního systému Android. Ty květnové nic převratného nepřinesly a nejpoužívanější verzí zeleného robota zůstává Jelly Bean, pod něž spadají hned tři desetinové aktualizace – 4.1, 4.2 a 4.3.

Android 1 květen 2

Pokud bychom tyto tři verze brali jako jednu se společným názvem Jelly Bean, tak by tato verze běžela na téměř 61 % všech zařízení s Androidem. Trochu smutné je však druhé místo, které si stále drží již archaický Android 2.3 Gingerbread, který byl představen na konci roku 2010. Pro změnu na čtvrtém místě můžeme najít současný Android 4.4 KitKat, který zažil svou premiéru na konci loňského října.

Android 1 květen

I z toho důvodu si většina odborné veřejnosti stojí za názorem, že ani na tomto ročníku Google I/O nebude představena další, byť desetinová aktualizace. Loni jsme se Androidu 4.3 dočkali až v polovině letních prázdnin spolu s novým Nexusem 7 a s největší pravděpodobností Google u podobného trendu zůstane. To se však dozvíme až na konci června, kdy se bude tato velkolepá akce konat.

 

Zdroj: phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here