Japonci ukázali displej s vysokým rozlišením

0

618x360x4ktablet-japandisplay.jpg.pagespeed.ic.3YQw2wNJem

Kromě výkonu, ve kterém se dnes předhání naprosto všichni výrobci, se dnes hodně lidé zaměřují i na rozlišení displeje. Ačkoli jsou v dnešní době displeje tak jemné, že rastry naprosto nevidíme, společnost Japan Display posouvá tuto hranici opět o kus dále. O velký kus.

Tato společnost, která je poměrně neznámá, totiž představila displej, který na rozlišení 10″ disponuje rozlišením (doslova) enormních 3840×2160 pixelů. Jen pro srovnání – nejjemnější displej nalezneme například u Nexusu 10 a ten disponuje rozlišením „pouze“ 2560×1600 pixelů. Rozdíl je tedy poměrně znatelný.

Displej využívá technolgii LTPS (Low Temperature Poly-Silicon), u které je velkou výhodou především velmi nízká energetická náročnost,větší jas,vyšší svítivost a rychlejší odezva.

A jaké vlastnosti má momentálně tento displej? Co se týče kontrastního poměru, displej disponuje poměrem 1100:1. Pozorovací úhly displeje nejsou taky špatné, displej dle informací disponuje úhly 160°. S klidným svědomím byste tedy mohli vyměnit drtivou většinu levných IPS displejů za tento displej, který dosahuje podobných kvalit (ale s vyšším rozlišením).

Zdroj: Gizchina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here