Japan Display přinese 5,5″ WQHD displej příští měsíc

1

Budoucnost mobilních displejů je zřejmá. Full HD nahradí 2K displeje, podle předpokladů také bude větší poptávka po tabletophonech, tedy telefonech s většími displeji, někde mezi klasickým mobilem a tabletem. Společnost Japan Display už je připravena na výrobu displejů, které splňují oba požadavky.

20140327_b

Tisková zpráva, kterou dnes společnost vydala, potvrzuje, že je připravena od dubna dodávat, díky nedávnému zahájení masové výroby, širokoúhlé LCD TFT displeje s rozlišením WQHD (2560*1440) s úhlopříčkou 5,5″ pro smartphony. Jemnost displeje se zastavila na hodnotě 538 PPI, čímž se řadí na špičku současné nabídky na trhu. Sama společnost předpokládá, že rozlišení displeje bude hrát v letošním roce prim a výrobci displeje s WQHD rozlišením brzy nasadí ve velkém.

Výhoda oproti konkurenci má spočívat ve výrobním postupu. Díky speciální nízkoteplotní poly-silikonové technologii užité při výrobě dosahuje displej nízké spotřeby a vysoké propustnosti, je tedy kvalitou zcela odlišný od klasických TFT LCD Full HD displejů, které jsou běžně na trhu.

Přesná úhlopříčka podle specifikace je 5,46″, přičemž rozměry displeje jsou 128,26*70,94*1,35 mm. Z údajů, které výrobce poskytl se dozvídáme, že barevný gamut (poměr NTSC) dosahuje hodnoty 70%, kontrastní poměr je 1000:1, velikost skleněného rámečku okolo samotného displeje je po stranách a nahoře 1 mm a dole 5,4 mm a jas displeje dosahuje 450 cd/m2.

Zdroj: J-Display

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here