Japan Display představil nový 5.5-palcový displej, který by mohl konkurovat OLED

0

20170125_b+(1)

I když jsou zakřivené displeje stále více populární v chytrých telefonech, tak obvykle používají dražší technologii OLED. Japonsko ale vyvinulo 5.5-palcový pružný displej pro smartphony, které používají starší, ale pořád levnější technologii LCD.

Normální LCD obrazovka je vyrobena ze skla a proto nemůže být provedené zakřivení displeje u smartphonu. Japan Display říká, že jejich flexibilní displej používá plast místo skla. I když LCD nejsou tak flexibilní jako obrazovky na bázi OLED, Japan Design tvrdí, že produkt bude podobný tomu, jako třeba displej na smartphonu Samsung Galaxy S7 edge.

Společnost dodala, že nová obrazovka bude podporovat Full HD rozlišení. Bohužel bude chvíli trvat, než se tento pružný LCD displej zobrazí ve smartphonech, ale Japan Display říká, že sériová výroba bude zahájena někdy v roce 2018.

The Wall Street Journal tvrdí, že pár mobilních společností se pro své nové projekty již přihlásilo k Japan Display, konkrétní jména ale nebyla odhalena. Společnost by také ráda viděla tyto displeje v jiných zařízeních, jako jsou notebooky nebo v automobilových palubních deskách.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here