Jaké novinky přinese Android 4.1 Jelly Bean?

11

Do předpokládaného představení nového Androidu 4.1 Jelly Bean zbývají poslední hodiny. Pokud se totiž potvrdí spekulace, představí americký gigant novou verzi operačního systému už zítra na konferenci Google I/O v San Francisku. Pojďme se tedy v následujícím článku podívat na největší změny, které by měl Jelly Bean přinést. Všechny tyto informace jsou samozřejmě založeny na oficiálně nepotvrzených spekulacích, takže bychom zítra neměli být překvapeni, pokud bude Android 4.1 trochu jiný, než jak si ho popíšeme.

Prvním zařízením vůbec, které by mělo mít Android 4.1 Jelly Bean, je tablet Nexus 7 od Asusu. Ten bude nejspíš také představen na letošní konferenci Google I/O. Aktualizaci na nejnovější Android samozřejmě dostanou také některá stávájící zařízení, přičemž úplně prvním by měl být Galaxy Nexus.

Zatím jediný screenshot, který ukazuje grafickou podobu Androidu 4.1 Jelly Bean

Vylepšení uživatelského rozhraní

Android 4.0 Ice Cream Sandwich znamenal zejména pro telefony obrovské změny v uživatelském rozhraní. Z toho důvodu se Jelly Bean soustředí spíše na menší grafické změny a vylepšení. Pokud se například podíváte na výše uvedený screenshot domovské obrazovky, najdete jako jedinou výraznější změnu nový vyhledávací widget.

Chrome jako výchozí internetový prohlížeč

Podle některých zdrojů by se výchozím prohlížečem v Androidu 4.1 Jelly Bean měl stát Chrome. To znamená, že Chrome nejspíš bude jediným předinstalovaným prohlížečem, který nahradí nativní prohlížeč z Androidu a pravděpodobně také prohlížeče z grafických nadstaven výrobců.

Ukončená podpora Flashe

Nesmíme zapomenout, že Ice Cream Sandwich je poslední verzí Androidu, která podporuje Flash. Alespoň tak to před několika měsíci uvedla společnost Adobe. Tímto by také ztratil poslední výhodu nativní androidí prohlížeč a nebyl by důvod, proč by ho Google nenahradil prohlížečem Chrome (viz bod výše). Některé zdroje ale naopak uvádějí, že Flash bude nadále fungovat i v Androidu 4.1 Jelly Bean.

Předinstalovaný správce souborů

Android nikdy neměl výchozí aplikaci pro správu souborů a uživatelé si tak museli stáhnout souborový manažer z Google Play Store nebo použít předinstalovaný správce souborů od výrobce telefonu. To by se ale nyní mělo změnit a Jelly Bean by podle některých zdrojů mohl mít předinstalovaný „file manager“.

 Zaměření na tablety

Nejvíce změn by měl Android 4.1 Jelly Bean přinést na tabletech. To je docela důvěryhodná informace, pokud vezmeme v potaz, že spolu s novým Androidem představí Google také první Nexus tablet. V žádném případě by to ale nemělo znamenat, že Jelly Bean bude podobně jako Honeycomb jen pro tablety a ne pro smartphony.

Hlasový asistent

O hlasovém asistentu od Googlu se mluví už několik měsíců. Jeho název by měl být „Majel“ nebo jednoduše „Google Asistent“. Bude zajímavé sledovat, jaké novinky bude hlasový asistent od Googlu obsahovat ve srovnání s Apple Siri a další početnou konkurencí.

Vylepšená virtuální klávesnice

Android 4.1 Jelly Bean bude nejspíš obsahovat také aktualizovanou virtuální klávesnici. Mezi nejdůležitější změny by měl patřit jednodušší způsob přepínání mezi jazyky a integrace hlasového asistentu.

Líbí se vám novinky, které by měl přinést Android 4.1 Jelly Bean? A jaké funkce a vylepšení byste si představovali v další verzi Androidu? Napište nám svůj názor do komentářů pod článkem. A nezapomeňte sledovat náš web, protože už zítra u nás najdete nejnovější informace z Google I/O včetně představení Androidu 4.1 Jelly Bean a Nexus tabletu.

zdroj: pa

11 KOMENTÁŘE

 1. hlavne by uz konecne mohli opravit bugy z ICS, napr vypinani wifi pri zhasnuti displaye (ne nastaveni wifiny s tim nic neudela)

   • Nepochybně to je chyba jen jednoho zařízení! Např. XPeria mini s ICS má zapnutou wifi i se zhasnutým displejem zcela běžně. Vyzkoušeno tak, že jsem do zhasnutého telefonu instaloval
    aplikace
    přes webové rozhraní z Google Play a po oživení displeje byly aplikace nainstalované! A datový tarif se na tom nepodílel, protože v telefonu vůbec nebyla SIM karta…

    •  Určitě, také bezproblému funguji se zapnutou Wi-Fi. Jediné co mě ale zajímá je, jestli opravdu půjde Adobe Flash, jak některé zdroje tvrdí, přece jen nejde o zas tak radikální změnu.

   •  Bohužel ne. Na HTC EVO 3D se mi WI-FI také vypíná po zhasnutí displaye. Chyba to asi není. Jde spíše o šetření energie,ale nejde to zakázat.

 2. Paráda pudu mezi prvníma s Androidem 4.1 neboť mám galaxy nexus a podle všeho by na galaxy nexus měl 4.1 vyjít jako první… 😀 😛

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here