Jaké novinky Google představí 29. října? [přehled]

1

Jedna z největších událostí tohoto roku v oblasti mobilních technologií se blíží. Google by 29. října 2012 měl představi několik novinek týkajících se operačního systému Android. V následujícím článku vám připomeneme, o jaké novinky novinky půjde a co o nich prozatím víme.

Android 4.2 Jelly Bean

Je prakticky jisté, že Google představí další verzi Androidu. Změny nebudou revoluční, proto nebude mít označení 5.0, ale jen 4.2. Většina zdrojů dokonce uvádí, že nedojde ani ke změně názvu. Přehled některých změn, které nová verze operačního systému přinese, najdete v následujícím seznamu:

  • „dvojitá“ notifikační lišta s rychlým nastavením
  • nová aplikace Galerie
  • nová aplikace Gmail
  • výrazné vylepšení bezpečnosti
  • více účtů na tabletech
  • vylepšený hlasový asistent Google Now

LG Nexus 4

LG Nexus LG NEXUS - zada

S novou verzí Androidu přichází také nový Nexus. V tomto případě se bude jednat o LG Nexus 4 (E960), předchozí spekulace o více představených Nexus telefonech se tak pravděpodobně nepotvrdí.

Nový Nexus od LG bude mít 4,7″ True-HD IPS displej s rozlišením 1280 x 768 pixelů, 8mpx zadní fotoaparát a čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro taktovaný na 1,5 GHz, který bude doplněn o grafický čip Adreno 320 a 2GB RAM. Baterie nabídne nadprůměrnou kapacitu 2100 mAh, i přesto je však tloušťka telefonu příjemných 9,1 mm a hmotnost jen 139 g. Zajímavostí bude také možnost bezdrátového dobíjení baterie.

Více informace o LG Nexusu 4 najdete v našem článku.

Nexus 7 32GB

Velmi pravděpodobně Google představí také novou verzi svého Nexusu 7 s 32GB interní pamětí, která tak doplní původní 8GB a 16GB verzi. Tajemstvím zatím zůstává, zda bude mít tento tablet také 3G modul pro připojení k internetu, o kterém se na internetu velmi bouřlivě diskutuje.

A co dalšího?

Spekuluje se také o několika dalších zařízení z řady Nexus. Google by mohl představit Nexus 10, který vytvořil ve spolupráci se Samsungem. Tento tablet nabídne desetipalcový displej s extrémním rozlišením 2560 x 1600 obrazových bodů. Mnoho zdrojů však naznačuje, že Nexus 10 bude představen později, nejspíš až v příštím roce.

Tajemstvím zůstává též zařízení s kódovým označením „Occam“, Androidem 4.2 a čtyřjádrovým Snapdragonem S4, které bylo objeveno před několika týdny. Spekuluje se, že půjde o novou Motorolu Razr a vzhledem k použité verzi Androidu by taktéž mohlo jít o zařízení z řady Nexus.

Nakonec nesmíme zapomenout zmínit nepotvrzené informace o rozšíření Nexus programu. Své zařízení bude moct údajně jako „Nexus“ označit každý výrobce, který splní přísné normy. Smartphone či tablet bude samozřejmě muset obsahovat čistý Android, výrobce však může přidat své vlastní grafické rozhraní, které bude moct uživatel aktivovat v nastavení. Aktuálně představená zařízení by taktéž neměla mít problém s aktualizací na Android 5.0, která je plánována na podzim 2013.

via ap

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here