Jak otevřít dveře skrze smartphone z každého koutu světa?

0

Představte si, že sedíte v kavárně v New Yorku a kliknutím na tlačítko v chytrém telefonu otevřete dveře doma v Praze. Teď už je to možné díky aktualizaci hardwaru Kevo Bluetooth front door lock společnosti Kwikset. Dveře můžete na dálku otevřít všude tam, kde máte přístup k datům. Clověk, pro kterého dveře otvíráte, nepotřebuje mít po ruce smartphone.

smart ring

Tohle se dá využít, když jste mimo město a potřebujete, aby Vám třeba někdo nakrmil domácí mazlíčky, přičemž starší sousedka nebo rodiče nejsou zrovna generací prahnoucí po technických novinkách. Díky Kwiksetu stačí jedno kliknutí tlačítka na displeji telefonu a zvířátka trpět hlady nebudou.

2

Aktualizovaná služba se jmenuje Kevo Plus, ke které dostanete zdarma přijímač Bluetooth LE, jenž se spojí s Vaším routerem. Musíte se však ujistit, aby byl přijímač dostatečně blízko zámku, aby nedošlo k porušení Bluetooth signálu. Výhodou zařízení pak je, že obdržíte upozornění poté, co Vaši drazí zabouchnou dveře a půjdou si zas dále po svých. Pokud nebudete mít přístup k síti, je možné poslat například opraváři nebo uklízečce kód, který je pustí dovnitř.

3

Myslíte si, že je toto zařízení dostatečně bezpečné?

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here